Euro Omen

Aktualizacja: 2009-12-25 1:31 pm

Omen to znak, przepowiednia, wróżba, zdarzenie, zjawisko zapowiadające przyszłe zdarzenia. W dawnych czasach złym omenem były komety zapowiadające wony lub epidemie.

Na rondzie Dmowskiego, u zbiegu alej Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej (co same w sobie jest omenem bo i nacjonalista Dmowski i z filosemicka brzmiące aleje Jerozolimskie) stoi od czasów PRL obelisk. Na obelisku tym znajdują się nazwy stolic państw europejskich i odległości od warszawskiego obelisku do tych stolic.

Wśród wymienionych stolic dwie mają identyczne odległości od Warszawy. Jedną jest Moskwa (stolica ZSRR władających PRL) a drugą Bruksela (stolica UE władającej III RP).

Jan Bodakowski


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16918 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]