Miliony dolarów na promowanie aborcji na świecie. Amerykański Kongres przyjął ustawę

Aktualizacja: 2009-12-15 10:49 pm

Blisko 650 mln dolarów trafi do organizacji pozarządowych propagujących aborcję na świecie – i to zaledwie jedno z postanowien ustawy, która czeka już na podpis prezydenta Obamy. Dzięki niej wróci także finansowanie aborcji „dla najuboższych” w Dystrykcie Kolumbia.

Amerykański Senat przyjął ostatecznie w niedzielę ustawę, która określa zasady finansowania działalności federalnego rządu – tzw. Consolidated Appropriations Act. Dokument, zaakceptowany wcześniej przez Izbę Reprezentantów, posiada wiele zapisów pozwalających na finansowanie ze środków budżetowych „międzynarodowego planowania rodziny”.

Łącznie na ten cel zostanie przeznaczone 648,5 mln dolarów, w tym 103 miliony jeszcze w tym roku. Po tym, jak prezydent Obama w styczniu br. zniósł zakaz finansowania organizacji proaborcyjnych z funduszy federalnych, o dotacje państwowe będą mogły ubiegać się organizacje takie jak Planned Parenthood.

Znaczne kwoty nowa ustawa przeznacza także na Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA), który jest najbardziej proaborcyjną agendą międzynarodową. Z jego budżetu wspierana jest m.in. polityka jednego dziecka w Chinach i przymusowa sterylizacja kobiet. W sumie UNFPA uzyska od USA 55 mln dolarów, o 5 milionów więcej niż w ubiegłym roku.

Ale i to nie wszystko. Przyjęty dokument przewiduje również znaczne środki na sfinansowanie aborcji biednych kobiet w Dystrykcie Kolumbii. Znosi tym samym obowiązujący tam od 1996 roku zakaz subsydiowania aborcji z pieniędzy podatników (gdy ciąża nie była efektem gwałtu, kazirodztwa lub nie zagrażała życiu ani zdrowiu matki).

Nową ustawę ma wkrótce podpisać prezydent Obama.

AJ/Piotrskarga.pl/Lifesitenews.com

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16653 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]