Kard. Barragan: homoseksualiści i transseksualiści nie wejdą do Królestwa Niebieskiego

Aktualizacja: 2009-12-3 3:47 pm

Homoseksualiści i transseksualiści nie wejdą do Królestwa Niebieskiego – stwierdził meksykański kardynał Javier Lozano Barragan, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Podczas rozmowy z włoskim portalem „Pontifex” hierarcha zaznaczył także, że „każda aborcja, jako zabicie ludzkiego życia, jest zbrodnią i zasługuje na karę”.

Meksykański hierarcha podkreśla, że „życie jest święte i nietykalne, i nikt nie może nim manipulować, ponieważ jest darem Bożym”.

Na pytanie, co sądzi o homoseksualistach i transseksualistach, kardynał Lozano Barragan odpowiada krotko: „Nie wejdą do Królestwa Niebieskiego i nie ja to mówię, ale św. Paweł”. Dodaje, że według niego człowiek „nie rodzi się homoseksualistą, lecz można nim zostać”. „Z rozmaitych powodów wychowania, niedorozwoju własnej tożsamości. Może i nie są winni, ale postępując wbrew godności ciała, na pewno nie wejdą do Królestwa Niebieskiego” – zaznacza meksykański purpurat.

Źródło: KAI

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16300 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]