Budowany jest “Mały Tel-Awiw”. Gdzie? W Kijowie.

Aktualizacja: 2009-11-27 4:59 pm

“Izraelska firma buduje w Kijowie kompleks luksusowych budynków mieszkalnych, wzorując się na stylu modnym na przedmieściach Tel Awiwu” – stwierdza z dumą żydowski portal The Jewish Community Online.

Firma deweloperska Seven Hills, będąca własnością izraelskiego miliardera Benny Steinmetz, jest w czasie tzw. kryzysu finansowo-gospodarczego jedyną zagraniczą firmą kontynuującą budowę w Kijowie. W centrum miasta, na kijowskim odpowiedniku “Park Avenue”, kończony jest właśnie pierwszy z dwóch 24-piętrowych wieżowców. W grudniu br. wprowadzą się pierwsi lokatorzy, którym tzw. kryzys nie jest straszny: za apartament 1-sypialniowy musieli zapłacić 127 tysięcy dolarów, a za 4-sypialniowy 492 tysiące dolarów.

Wokół i w samym kompleksie apartamentowym wybudowany zostanie m.in. supermarket, bank, apteka, salony piękności, restauracja, bar, fitness-club, pływalnia oraz powstaną liczne biura.

Deweloper obiecuje wysoki standard, a przy budowaniu, jak określa, “małego Tel Awiwu w Kijowie”, chlubi się zastosowaniem niemal wyłącznie izraelskich produktów: wzmocnione drzwi pochodzą z izraelskiej firmy Mult&Lock, system przecipożarowy – z firmy Netafim, nawet hermetycznie zamykany system zsypów do śmieci jest produkcji izraelskiej. “Naszym celem jest zastosowanie standardów takich samych jak w Londynie czy w Pradze, czy gdziekolwiek. Nie ma powodu aby nasz ukraiński klient miał otrzymać mniej.” – stwierdza 33-letni Arie Schwartz, szef firmy na Ukrainie.

O jakich to klientach mowa, można się tylko domyślać, a żydowski portal internetowy dopowiada tylko, że pomimo tzw. kryzysu, aż 88% apartamentów zostało już wykupionych, “niektóre przez Izraelczyków mieszkających w Kijowie.”

Firma deweloperska Seven Hills należy do jeszcze większej, międzynarodowej grupy deweloperskiej Scorpio Real Estate Ltd, z siedzibą w Herzlija, która “inwestuje” w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz na Wyspach Kanaryjskich. 50-letni Benny Steinmetz, właściciel Seven Hills i Scorpio Real Estate, należy do grupy najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem szacowanym na prawie 2 miliardy dolarów. Oprócz zajmowania się tzw. deweloperstwem i handlem nieruchomościami, jest także szefem firmy jubilerskiej Steinmetz Diamond Group, największego dostawcy diamentów dla giganta jubilerskiego, firmy De Beers. Posiada kopalnie dialmentów, m.in w Kongo, Sierra Leone i Zambii. Prospekty firmy niestety nie podają stawek płaconych pracownikom kopalń.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie JC.com
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16098 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]