Zmarł głosiciel prawdy o Katyniu

Aktualizacja: 2009-11-27 9:56 am

W wieku 72 lat zmarł w Rzymie rosyjski historyk Wiktor Zasławski, który od lat szerzył na Zachodzie prawdę o zbrodni katyńskiej. Sprawie mordu na polskich oficerów w Katyniu, który uważał za jedno z najtragiczniejszych wydarzeń XX wieku, poświęcił wiele prac i liczne wystąpienia w mediach.

Niedawno w wywiadzie dla watykańskiego “L’Osservatore Romano” historyk ubolewał nad tym, że świat wciąż wie o zbrodni katyńskiej tak mało.

Wiktor Zasławski urodził się w 1937 roku w Petersburgu. Wydalony ze Związku Radzieckiego w 1974 roku, początkowo mieszkał w Kanadzie, potem osiedlił się we Włoszech. Na rzymskim Uniwersytecie LUISS wykładał socjologię polityki. Jego specjalnością były stosunki włosko-radzieckie od II wojny światowej do upadku komunizmu. Był między innymi konsultantem tak zwanej komisji Mitrochina włoskiego parlamentu, prowadzącej dochodzenie w sprawie obecności wywiadu krajów byłego bloku moskiewskiego na terenie Włoch.

IAR/Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16080 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]