Francja: Prof. R. Faurisson przed sądem za “negowanie Holokaustu”

Aktualizacja: 2008-01-15 4:13 pm

Profesor Robert Faurisson, jeden z prekursorów naukowego rewizjonizmu, otrzymał wezwanie do stawienia się 24 stycznia br. przed sądem policyjnym (DCPJ), za uczestnictwo w dwudniowej konferencji zorganizowanej w Teheranie w grudniu 2006 roku, poświęconej kwestii Holokaustu.

77-letni Faurisson, emerytowany profesor Sorbony, skazany został w lipcu 2006 przez sąd w Paryżu na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wyskości 7500 Euro, za wypowiedziane na antenie irańskiej telewizji satelitarnej Sahar 1 stwierdzenie, iż w niemieckich obozach koncentracyjnych nie było ani jednej komory gazowej. “Oznacza to” – powiedział Faurisson – “że tym milionom turystów odwiedzającym Auschwitz, pokazywne jest kłamstwo, oszustwo”. [Stwierdzenie to jest zgodne z wypowiedzianymi słowami b. kierownika Działu Historyczno-Badawczego Muzeum Auschwitz-Birkenau Franciszka Pipera, który przyznał, że pokazywana dzisiaj turystom “komora gazowa” jest – cytat “powojenną rekonstrukcją”, wzniesioną zresztą na polecenie władz sowieckich, którym na rękę było uwypuklanie zbrodni niemieckich, co służyło zasłanianiu faktycznych zbrodni sowieckich.]

Podczas konferencji w Teheranie, Faurisson powtórzył, że od 32 lat czeka na to, aby ktoś wreszcie pokazał mu choć jedną komorę gazową, a nie powojenną rekonstrukcję.

Od wielu lat władze francuskie sterowane przez koła żydowskie, nękają osoby nie zgadzające się z oficjaną wersją wydarzeń II Wojny Światowej. Prof. Faurisson został w 1989 roku dotkliwie pobity przez bandę francuskich fanatyków żydowskich, i z uszkodzeniami czaszki oraz połamanymi kośćmi, zmuszony został poddać się intensywnemu leczeniu szpitalnemu.

W związku z wprowadzeniem we Francji przepisów zakazujących “negowanie Holokaustu”, Faurisson został w 1991 roku pozbawiony katedry literaturoznawstwa i stanowiska profesora.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1586 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]