Oświadczenie OŁ KSD w sprawie krzyża w Polskim Radiu – “Radio Łódź” S.A.

Aktualizacja: 2009-11-19 4:48 pm

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Oddział w Łodzi, stanowczo protestuje przeciwko decyzji Dariusza Szewczyka, występującemu jako Prezes Radia Łódź S.A,, dotyczącej zdjęcia krzyża i tablicy informacyjnej NSZZ „Solidarność” Radia Łódź, wiszących od blisko dwudziestu lat na ścianie głównej klatki schodowej w rozgłośni i przeniesienia krzyża wraz z tablicą na zaplecze, do tzw. łącznika wiodącego do budynku gospodarczego.
Szczególnie bulwersujący jest akapit z pisma p. Dariusza Szewczyka adresowanego do Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Radiu Łódź Andrzeja Szymańskiego z dn. 17 listopada 2009 r., iż „umieścił na ścianie klatki schodowej krzyż – symbol religii chrześcijańskiej (katolickiej) bez uzgodnienia z Zarządem Spółki”.  Przez dwadzieścia lat żaden Zarząd publicznej rozgłośni w Łodzi nie uzurpował sobie prawa do cenzurowania treści i symboli umieszczanych na tablicy informacyjnej niezależnego, wolnego związku zawodowego, będącej własnością członków legalnie działającej w Polsce organizacji.

Z rosnącym niepokojem i zdumieniem obserwujemy rozpętaną od kilku tygodni nagonkę przeciwko umieszczaniu krajach chrześcijańskiej Europy krzyża w miejscach publicznych.
Stanowczo protestujemy przeciwko wpisującej się w kontekst „walki z krzyżem” decyzji, prowadzonej na terenie instytucji utrzymywanej z funduszy publicznych. Zwracamy też uwagę, że Pan Dariusz Szewczyk jest członkiem Międzynarodowego Zakonu Rycerskiego św. Jerzego, którego statutowym celem jest rozkrzewianie wiary.(sic!)

W imieniu Oddziału Łódzkiego KSD
Zarząd
Zygmunt Chabowski
Małgorzata Warzecha               
Tomasz Bieszczad
Krzysztof Nagrodzki


Łódź, 18 listopada 2009 r.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15824 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]