Nowa Zelandia: aborcja sprzyja występowaniu chorób psychicznych

Aktualizacja: 2009-11-9 11:25 am

Badania przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierownictwem prof. Davida Fergusona na Uniwersytecie Otago w Nowej Zelandii pokazują, że u kobiet, które dokonały aborcji znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia chorób psychicznych, takich jak np. depresja – informuje portal LifeSiteNews.com.

Wyniki badań, które opublikowano w brytyjskim „Journal of Psychiatry” opierają się na próbie 500 kobiet w wieku między 15. a 30. rokiem życia, które przebadano sześciokrotnie.

Badania ujawniły, że u kobiet, które uśmierciły swoje niechciane dzieci, ryzyko zachorowania na depresję, pojawienia się różnych lęków, myśli samobójczych, alkoholizmu i narkomanii wzrasta dwukrotnie w porównaniu do kobiet, które urodziły nawet niechciane dziecko.

Do podobnych wniosków doszli kanadyjscy naukowcy, którzy na początku tego roku opublikowali wyniki swoich badań w „Journal of Obstetrics and Gynaecology”. Dodatkowo wykazały one, że u kobiet dopuszczających się aborcji w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży o 36 proc. wzrasta ryzyko urodzenia w przyszłości wcześniaka, a u kobiet, które dokonały więcej niż jednej aborcji ryzyko to wzrasta aż o 93 proc.

Obrońcy życia ubolewają, że kobietom nie są udzielane wyczerpujące informacje na temat różnych zagrożeń wynikających z „przerywania ciąży”. Dlatego też one często nieświadomie podejmują tak drastyczną decyzję, jaką jest zabicie dziecka poczętego.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15522 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]