Kard. Pujats: homoseksualiści nie powinni pełnić urzędów publicznych

Aktualizacja: 2007-12-21 3:04 pm

Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Łotwie, kard. Janis Pujats, wezwał w liście otwartym partie polityczne do zakazania homoseksualistom pełnienia urzędów publicznych.

W swoim liście hierarcha podkreślił, że partie „muszą być gotowe, do obrony łotewskiego narodu przed inwazją homoseksualizmu w życiu publicznym”. Żądania UE, by zakazać dyskryminacji homoseksualistów, uznał za “bez znaczenia”, ponieważ są sprzeczne z moralnością Łotyszów. – Mówię jako kardynał w imieniu 500.000 wiernych katolików, którzy są obywatelami tego kraju i mają prawo, wyrazić swoje zdanie na wszystkie tematy ważne z punktu widzenia interesu narodowego – stwierdził purpurat.

Jak podała agencja informacyjna BNS, wszyscy trzej kandydaci do urzędu premiera zdystansowali się od wypowiedzi kardynała Janisa Pujatsa.

W maju tego roku kard. Pujats ściągnął na siebie krytykę lewackich środowisk, gdy wezwał Łotyszy do sprzeciwu wobec organizacji w Rydze parady równości. Krytykując tą gorszącą imprezę postawił praktyki homoseksualne na jednym poziomie z prostytucją, a dopuszczających się tego procederu nazwał “ludźmi zwariowanymi seksualnie”.

Źródło: www.cardinalrating.com     

Za: PiotrSkarga.pl

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1495 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]