USA: Izba Reprezentantów przyjęła prawo o ”mowie nienawiści”

Aktualizacja: 2009-10-14 7:41 am

W czwartek Izba Reprezentantów USA przyjęła prawo, zakazujące tzw. mowy nienawiści – informuje portal LifeSiteNews.com. Prawo to przyznaje szczególną ochronę federalną pederastom i lesbijkom.

Za przyjęciem poprawki do ustawy Defense Authorization, zabraniającej „mowy nienawiści” opowiedziało się 281 kongresmenów. Przeciwnych było 146. Nowo przyjęte prawo przyznaje szczególną ochronę ofiarom przestępstw dokonanych z powodu uprzedzeń ze względu na płeć, tzw. orientację seksualną, tożsamość płciową lub niepełnosprawność.

Prawo zacznie obowiązywać po jego uprzednim zatwierdzeniu przez Senat oraz złożeniu podpisu przez prezydenta Baracka Obamę, który wspiera „prawa homoseksualistów”.

Batalia o tego typu prawo trwa od dawna. W kwietniu przyjęto ustawę Local Law Enforcement Hate Crimes Act, jednak nie została ona zaakceptowana przez Senat. Wcześniej, w 2007 r. kongres przyjął ustawę o podobnym charakterze, lecz zawetował ją ówczesny prezydent George Bush.

Konserwatywni liderzy potępili nowe prawo. Obawiają się, że pozwoli ono federalnym organom ścigania na prześladowanie duchownych, żołnierzy i innych osób, dla których homoseksualizm nie jest czymś normalnym.

Ustawa ta stanowi bezpośrednie naruszenie klauzuli o równej ochronie obywateli, gdyż wszystkie brutalne przestępstwa wynikają z nienawiści, a każda ofiara jest jednakowo ważna – podkreśla prezes Family Research. Tony Perkins dodaje, że nie można przyznawać szczególnej ochrony federalnej ze względu na zachowanie seksualne, a taką ochronę otrzymują właśnie pederaści i lesbijki.

Nowe prawo poważnie zagraża wolności wypowiedzi i religii. – Ustawa o mowie nienawiści będzie stanowiła podstawę prawną i ramy do wszczynania dochodzeń oraz do prześladowania pastorów, biznesmenów i każdego, kto stara się żyć zgodnie z przekonaniami religijnymi – przestrzega Perkins.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14764 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]