Nie będzie tarczy w Polsce i w Czechach

Aktualizacja: 2009-09-17 7:36 am

Barack Obama podjął decyzję o rezygnacji z planów instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. Taką informację przekazała dziś polskiemu MSZ amerykańska delegacja, która przyleciała do Polski.

Nie podano szczegółów spotkania, ale o godz. 16 Barack Obama ma wygłosić oficjalny komunikat w tej sprawie. Rosja uznała decyzję Obamy za “postęp w stosunkach rosyjsko-amerykańskich”. Delegacja, która przebywa w Polsce, uda się jeszcze do Czech, by i tam przekazać informację o wycofaniu się z USA budowy tarczy.

Tygodnik “Weekly Standard”, który jest czołowym organem konserwatystów, powołując się na “wiarygodne źródła” w Waszyngtonie, pisze, że administracja prezydenta Baracka Obamy “zamierza całkowicie odwołać projekt budowy baz tarczy rakietowej, obiecany tym rządom przez poprzednią administrację”.

Jak pisze Associated Press, prezydent Barack Obama stoi w obliczu dylematu: czy odejść od procesów stopniowej poprawy stosunków z Rosją, czy rozczarować dwóch sojuszników z NATO, którzy zgodzili się już na rozmieszczenie części planowanych instalacji systemu obrony przeciwrakietowej.

za: tvp.info/IKa

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14041 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]