Westerplatte nie dla wszystkich

Aktualizacja: 2009-09-1 9:58 am

Premier Tusk dzisiejsze uroczystości zorganizował tak jak hucpę na Wawelu w dniu 4 czerwca br., czyli według zasady “dla ludu, bez ludu”. Zasadę tę stosowali władcy w XVIII w., gdy w większości krajów europejskich (poza Polską) panował tzw. absolutyzm oświecony. Poniżej informacje rozesłane przez stronę Hussar.

Westerplatte AD 2009

1 września 2009 Westerplatte niedostępne dla społeczności polskiej. Powodem jest zapewnienie “bezpieczeństwa” przywódcom Niemiec i Rosji, a więc państw, które napadły Polskę w 1939 roku.

Władze nie zaprosiły żadnego z 5 żyjących obrońców Westerplatte. Po usilnych staraniach Kielczan i władz lokalnych udało się 2 osób “załatwić” przepustkę specjalną dla kpt. Ignacego Skowrona – kawalera VM i jego opiekuna. Ważniejsi okazali się politycy polscy i zagraniczni.

1 września nie odbędzie się też po raz pierwszy od 60 lat msza św. w intencji poległych na pobliskim cmentarzyku poległych na W-platte. Również że względów “bezpieczeństwa”? Czyjego? Putina? Merkel?

Chyba żaden komentarz nie jest tu potrzebny.

Dziękuję Andrzejowi “Liberatorowi” za podesłanie tej informacji…

Bartek Siedlar

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13543 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]