- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Biskup diecezji Portsmouth popiera kampanię legalizacji buderli.

Biskup diecezji Portsmouth – bp Crispian Hollis, popiera kampanię legalizacji buderli.
Biskup Hollis [aby nie bylo wątpliwości, biskup Rzymsko-katolicki] przyłączył się do kampanii prowadzonej przez "Instytut Kobiet", który domaga się legalizacji domów publicznych w Portsmouth.

"Jeśli spojrzysz pragmatycznie i stwierdzisz, że prostytucja istnieje, to wydaje mi się, że powinniśmy zapewnić jej dobrą regulację celem zapewnienia warunków zdrowotnych osób, które są z tym związane, oraz bezpieczeństwa tych pań." – powiedział biskup Hollis. "Nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób aprobujemy prostytucję. Byłbym bardziej szczęśliwszy, gdyby nie było prostytucji w Portsmouth, ale ona będzie istniała niezależnie od tego cokolwiek byśmy nie robili, tak jak istnieje od niepamiętnych czasów. Zatem wydaje mi się, że powinniśmy być realistyczni w tej sprawie." – dodał biskup Hollis w wywiadzie dla pisma Portsmouth News.

Decyzje i komentarz biskupa zostały przyjęte z radością przez środowiska wspierające prostytucję, w tym przez Rachel Frost, rzecznika prasowego "Międzynarodowych Związków Zawodowych Pracowników Seksu" – International Union for Sex Workers.