Odchodzi czołowa postać stacji ETWN po "związaniu się z kobietą"

Aktualizacja: 2007-11-4 12:00 am

Jak podała 2 listopada br. stacja telewizyjna EWTN, brat Francis Mary, jedna z czołowych postaci tej neo-katolickiej stacji, zdecydował się "wziąć urlop aby rozeznać swoje kapłańskie powołanie", po tym jak wyszło na jaw, iż "związał się on z wdową i jej rodziną".

Franciszkanin, brat Francis Mary Stone, MFVA prowadził popularny program Life on the Rock. Przy rozpoczęciu ostatniego programu odczytano krótką notę brata Francis, który wyjaśnia w niej zaistniałą sytuację, przeprasza słuchaczy i prosi o wsparcie modlitewne. Administratorzy strony internetowej EWTN usunęli nagranie dźwiękowe, jednak – dzięki otwartości Internetu – dotępne jest ono tutaj.

     
   
  Brat Francis Mary zrzuca habit
 

 

Stacja ETWN (Eternal Word Television Network) założona została w 1976 roku przez Matkę Angelikę. Jak szczegółowo dokumentuje to książka pt. EWTN – A Network Gone Wrong (EWTN – stacja, która poszła w złym kierunku), stacja ta nie tylko nie uzyskiwała wsparcia ze strony hierchii kościelnej, ale była wręcz szykanowana przez wielu najważniejszych amerykańskich biskupów, przede wszystkim liberalną ikonę AmChurch, kardynała Rogera Mahony. Stacja EWTN, która do rozgłośni radiowej dołączyła w 1981 roku kanał telewizyjny, a od roku 1992 krótkofalowy nadajnik o zasięgu ogólnoświatowym, prezentowała katolicyzm posoborowy z elementami tradycji, takimi jak codzienny różaniec, szczególnie podtrzymywanymi przez Matkę Angelikę. Przełom nastąpił w czasie gdy Matka Angelika została zmuszona do rezygnacji z kierowania stacją, co spowodowało, iż stacja dostała się w ręce neokatolików związanych z ruchem neokonserwatywnym i prosyjonistycznym.

Jak podaje krótka biografia, brat Fracis Mary doznał nawrócenia, by po życiu przepełnionym karierą w świecie biznesowym i prawniczym, wstąpić w 1990 roku do zakonu. Jedną z przyczyn doznania "niezwykle silnej konwersji" we wczesnych latach 80-tych była postać papieża Jana Pawła II. Przyjął święcenia kapłańskie w maju 1998 roku. Sprawował funkcje dyrektora ds powołań i mistrza nowicjuszy zakonu. Podczas kilku ostatnich lat pracował w pełnym wymiarze czasu w stacji EWTN. Jak podaje biografia "cały czas znajduje czas na uprawianie wielu [dyscyplin] sportowych".

Photo source: catholicathletsforchrist.com

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1329 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]