Bp Napierała: Polacy mogą stać się parobkami we własnym kraju!

Aktualizacja: 2009-08-24 11:49 am

Sprzedając ziemię obcym sprzedaje się im cząstkę ojczyzny, jej wolności i niepodległości – powiedział w niedzielę biskup Stanisław Napiera podczas diecezjalnych dożynek w Wójcinie koło Wieruszowa. – Za chwilę Polacy będą w swoim kraju parobkami u obcych i będą ich po rękach całować, że dadzą im pracę – przestrzegł hierarcha. Ordynariusz diecezji kaliskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej.

W homilii bp Napierała ocenił, że dziś zawód rolnika jest lekceważony, a nawet pogardzany, choć rolnicy otrzymują z Unii Europejskiej dopłaty bezpośrednie. – Lubią o nich często mówić media i niekiedy tak przedstawiają te dopłaty, żeby w społeczeństwie wzbudzić zazdrość. Rzadko natomiast informuje się społeczeństwo o ciągłym wzroście cen nawozów, paliw, środków ochrony roślin, usług z jednej strony, a z drugiej strony o malejących cenach za produkty, które sprzedaje rolnik – zaznaczył hierarcha.

Bp Napierała ubolewał nad sprzedawaniem ziemi w obce ręce. – Nasi ojcowie za cenę największych ofiar i wyrzeczeń bronili polskiej ziemi. Dziś pojawia się niebezpieczeństwo, że my ich potomkowie z własnej woli sprzedamy ziemię potomkom naszych najeźdźców. Co nie udało się najeźdźcom orężem, może udać się ich potomkom pieniędzmi i to za niewielką ich sumę – wołał hierarcha.

Biskup diecezji kaliskiej apelował, aby zaprzestać sprzedawania polskiej ziemi. – Oby Polacy nie stracili rozumu, oby Polacy zachowali mądrość, oby nie pozwolili się omamić liberalizmowi i globalizmowi – apelował.

Błędna jest ideologia, jaką dziś obserwujemy u nas: wszystko sprywatyzować, w praktyce wszystko sprzedać, najlepiej obcym i co dalej? – mówił hierarcha. – Za chwilę Polacy będą w swoim kraju parobkami u obcych i będą ich po rękach całować, że dadzą im pracę – przestrzegł.

Hierarcha ocenił, że przy obecnej skali wysprzedaży majątku, państwo niewiele będzie miało do powiedzenia. – O gospodarce w Polsce będą decydować obcy, bo oni będą jej właścicielami – ocenił biskup kaliski. Podkreślił przy tym, że państwo winno zachować kluczowe dziedziny gospodarki, z którymi związana jest wolność i niepodległość kraju, a do tych dziedzin na pierwszym miejscu należy ziemia.

Źródło: KAI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13216 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]