Alaska: homoseksualiści nie wymagają specjalnej ochrony

Aktualizacja: 2009-08-21 11:27 am

Burmistrz miasteczka Anchorage, w którym mieszka blisko 40 proc. ludności Alaski Dan Sullivan zawetował prawo, uchwalone w poniedziałek przez lokalne zgromadzenie, zgodnie z którym należało wprowadzić w życie rozwiązania antydyskryminacyjne, przyznające homoseksualistom szereg korzyści w dziedzinie zatrudnienia, edukacji, nabywania i wynajmowania nieruchomości – informuje portal LifeSiteNews.com. Anchorage jest jednym z pierwszych miast w USA, w którym miały być wprowadzone udogodnienia dla pederastów i lesbijek.

Burmistrz, który sprawuje swój urząd od 1 lipca, zapoznawszy się z dokumentem stwierdził, że projektodawcy nie wykazali w wystarczającym stopniu, iż ochrona homoseksualistów jest konieczna oraz, że większość mieszkańców jest przeciwna tego typu legislacji. Podkreślił, że urzędnicy pochodzący z wyborów powszechnych muszą w swoich decyzjach uwzględniać wolę obywateli, szczególnie wtedy gdy brak jest przekonujących przesłanek, usprawiedliwiających podjęcie niezgodnych z ich wolą decyzji.

Przeciwnicy nowego prawa podkreślają, że przyznaje ono szczególne przywileje jednej grupie społecznej kosztem innych. Podają przykłady ścigania pracowników agencji adopcyjnych, odmawiających przyznania dzieci do adopcji parom tej samej płci oraz fotografów, którzy nie chcą obsługiwać uroczystości organizowanych przez homoseksualistów, a także pracodawców, którzy musieliby ponosić dodatkowe koszty chcąc dostosować zakłady pracy do wymogów stawianych przez nowe przepisy.

To nie pierwsza próba uprzywilejowania pederastów i lesbijek w Anchorage. Już w 1976 r. pojawiła się inicjatywa homoseksualistów, która została zawetowana wówczas przez ojca obecnego burmistrza Georga Sullivana.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13101 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]