Po Internecie krąży poniższa lista, zatytułowana „Lista członków Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie z 2001 roku”. Według niektórych źródeł, została sprawdzona i uznana za autentyczną. Nie odnosimy się do tego, zamieszczając ją jedynie w całości, wszak członkostwo w jakiejkolwiek godnej pochwały organizacji nie powinno przynosić ujmy. Gorzej, gdy jest inaczej.
Lista członków Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie z 2001 roku
- Abramzon Mojżesz
- Aleksiun Natalia
- Altman Adam
- Aniszewska Barbara
- Arasimowicz Marta
- Asendrych Barbara
- Aszkenazy Seweryn
- Babiniak Anna
- Bakalczuk Szymon
- Bala Edwarda
- Banaszyńska Marta
- Bandachowicz Grzegorz
- Bartnicki Janusz
- Baryłko Bohdan
- Bergson Janusz
- Berłowicz-Maj Aleksandra
- Białkowicz Genowefa
- Bikont Anna
- Bilewicz Aleksander
- Bitter Maria
- Blicharz Małgorzata
- Błansztajn Józef
- Błansztajn Maria
- Bobek Magdalena
- Bodek Janusz
- Bogusz Małgorzata
- Boguszewska Ewa
- Borkowski Szymon
- Borowiczowa Bordman Amalia
- Brandys Paweł
- Branson Paulina
- Branson Paweł
- Britman Jonathan
- Brodzińska Renata
- Broner Violetta
- Brylant Henryk
- Byczuk Roma
- Cender Benedykt
- Chajn Michał
- Chwećko Marek
- Ciałowicz Anna
- Cieślak Izabella
- Cukier Danuta
- Cukierman Helena
- Cukierman Maria
- Cymerman Salomom
- Cymiel Leon
- Czajkowska Aleksandra
- Czajkowski Dariusz
- Czajkowski Robert
- Czarka Ilona
- Czarnota-Szwarcman Bella
- Czartoryski Janusz
- Datner Helena
- de Pelier Edmund-Rudolff
- Descours Liliana
- Diehl Adam
- Dike Emanuel
- Dodziuk Anna
- Dolata Jessa Leszek
- Domagała Maria
- Drabik Joanna
- Durkot Julia
- Dziwisz Adam
- Edelsztejn Josif
- Efros Efraim
- Engelman Anna
- Erez Yossi
- Erlich Beata
- Fedeńczuk Antonina
- Ficowska Elżbieta
- Fijałkowska Lilia
- Filipowicz Jerzy
- Fogler Edmund
- Freidman Danuta
- Frenkiel Jadwiga
- Fuks Leon
- Gałązka Jadwiga
- Gabska-Obara Lidia
- Gebert Konstanty
- Geller Sonia
- Godik Leokadia
- Goldberg Henryk
- Goldman Josef
- Goldstein Maksymilian
- Goltz Jan
- Gonczarska Maria
- Gotowicki Piotr
- Gruberska-Skiba Barbara
- Grubowska Halina
- Grundland Marek
- Grynberg Danuta
- Grynberg Markus
- Grzebień Janina
- Grzesiak Zofia
- Grzybowski Jerzy
- Guthera Zofia
- Halewski Bolesław
- Hankiewicz Jerzy
- Hen Maciej
- Hoffman Maria
- Honig Józef
- Horecka Krystyna
- Horovitz Jozef
- Huberman Tadeusz
- Ickowicz Aleksander
- Jakubowicz-Mount Tanna
- Jankiewicz Anna
- Jankowska Zofia
- Janowski Bolesław
- Jasionek Barbara
- Jasionek Przemysław
- Jaśkiewicz Eleonora
- Juraszek Beata
- Jurkowska Helena
- Juszczyński Maciej
- Kacprzak Czesława
- Kaczkowska Jolanta
- Kaczmarska Jadwiga
- Kaczmarski Michał
- Kadlcik Piotr
- Kaganowicz Izydor
- Kamer Henryk
- Kamer Urszula
- Kameraz-Kos Ninel
- Kamieniecka Lucyna
- Kamieniecki Piotr
- Kamler Wanda
- Karaczewska Wiesława
- Karpman Feliks
- Kasz Jakub
- Katz-Paradowska Hanna
- Kielczyk Antoni
- Kiełczyński Andrzej
- Kołodny Szymon
- Konowrocki Artur
- Korngut Ilza Rozalia
- Korngut Józef
- Korzec Michał
- Korzeniowska Liliana
- Korzonkowska Sara
- Korzonkowski Krzysztof
- Kos Joanna
- Kos Mateusz
- Kossakowski Remigiusz
- Kossowska Hanna
- Kościelny Jarosław
- Kościelny Stanisław
- Kotowska Jadwiga
- Kowalski Sergiusz
- Kozłowska Maria Renata
- Kozłowski Henryk
- Kozłowski Jan Jakub
- Krajewski Stanisław
- Krakowski Tomasz
- Krasucka Małgorzata
- Krawczyk Monika
- Krzemiński Marek
- Kucharska Alicja
- Kucharski Jacek
- Kulig Krzysztof
- Kunert Krzysztof
- Kurczab Janina
- Kurek Barbara
- Kusińska Genowefa
- Kwaterko Józef
- Landau Juliusz
- Lang Wiesława
- Lanota Anna
- Lanota Małgorzata
- Lau Dominik
- Lenotzowska Lidia
- Lercher Herman
- Lerner Arie
- Leszczyński Adam
- Lewandowska Helena
- Lewicka Maria
- Lewicki Bronisław
- Leżańska Zofia
- Lichtensztejn Henryk
- Lipszyc Henryk
- Lipszyc Katarzyna
- Lisowska Łucja
- Litman Roman
- Lotter Wanda
- Łobodycz Mieczysław
- Łuczyniec Romuald Jan
- Łukasiewicz Małgorzata
- Maciałek Grzegorz
- Majer Grażyna
- Majewska-Kroszczor Zofia
- Majewski Henryk
- Majtlis Helena
- Majzner Witold
- Makowiecka-Pastusiak Anna
- Malec Rafał
- Malta Beata
- Małecki Ignacy
- Marianowska Stefania
- Maryl Artur
- Matraszek Luba
- Matraszek Paweł
- Mensz Zuzanna
- Merlend Michał
- Miller Wiesław
- Mincer Eda
- Mincer Feliks
- Mismer Andrzej
- Mordziński Andrzej
- Moszkowska Janina
- Mozes Michał
- Nadolska Monika
- Najcow Danuta
- Narocka Marta
- Nekanda-Trepka Elżbieta
- Niedźwiecki Marian
- Nieznanowski Feliks
- Nowakowska Agnieszka
- Nowicka Olimpia
- Obrycka Krystyna
- Ojeda-Ebert Gerardo
- Oledzki Władyslaw
- Orentraich Marek
- Orłowska Alicja
- Osiewicz Jan
- Pakier Maurycy
- Paradowski Łukasz
- Passent Agata
- Patalas Agata
- Pawlak Grażyna
- Pawlak Justyna
- Pawlak Maciej
- Pawlisz Bogna
- Pencorek Barbara
- Petelski Janusz
- Piątek Adam
- Piątek Emilia
- Piątek Lucyna
- Piekarnik Danuta
- Pisarkiewicz Małgorzata
- Piszewski Lesław
- Platowska Antonina
- Połącarz Ewa
- Pomorski Blumstein Renek
- Pragier Ruta
- Prajs Henryk
- Prot-Wereczyńska Katarzyna
- Przybylik Piotr
- Przyczyna Leszek
- Raczkiel Daniel
- Rajber Hanna
- Rajska Maria
- Rolinowicz Stanisław
- Romanowska Sima
- Roszkowska Grażyna
- Rothman Nina
- Rozenbejn Zofia
- Rozmaryn Roza
- Różański Piotr
- Rubeńczyk Janusz
- Rubinow Tela Lea
- Rubinstein Henryk
- Rudnicki Stanisław
- Rutkowska Aleksandra
- Rytka-Zandberg Piotr
- Salewicz Zenon
- Sendyk Adam
- Seweryn Józef
- Sędzimir Urszula
- Schneider Leon
- Simlat Aleksandra
- Simlat Teresa
- Siwiński Zbigniew
- Skiba Andrzej Marek
- Skrzypczak Jakub
- Słowik Hanna
- Sobieralska Janina
- Sobolewska Anna
- Sokołowska Iza
- Sokołowska Karina
- Sosnowski Roman
- Stafijowska Daniela
- Stammer Gabriel
- Surażska Swietłana
- Susid Igor
- Susid Paweł
- Susid Włodzimierz
- Swoboda Aleksy
- Sylwin Anatol
- Sza Aleksandra
- Szajchet Wacława
- Szaniawska Krystyna
- Szeloch Marian
- Szenicer Bolesław
- Szmukler Szymon
- Szmulewicz Jan
- Szmulewicz Maria
- Szprycer Marcin
- Szrek Maria
- Sztucki Laib Beniamin
- Sztyber Tamara
- Szucman Krzysztof
- Szulc-Landau Zofia
- Szyc Adam
- Szyc Etl
- Szyc Klara
- Szymańska Halina
- Szyszka -Szpilman Przemysław
- Śniegocki Tomasz
- Śpiewak Jakub
- Śpiewak Paweł
- Śpiewak Ruta
- Świerczewska Agnieszka
- Świerczewska Maria
- Świetlik Elżbieta
- Topiński Jan
- Turyn Fryderyka
- Tybora Joanna
- Tyszka Józefa
- Urbański Bronisław
- Wajnryb Mieczyslaw
- Wasserman Aleksandra
- Wasserman Henrietta
- Wassermann Edward
- Wassermann Jerzy
- Weiss Oskar
- Wieczorek Kaja
- Wieczorek Teresa
- Wieleżyńska Akka
- Wierczyńska Stanisława
- Wierzba Stanisław
- Wildstein Paweł
- Wiślicki Piotr
- Wiśniak Mieczysław
- Wiśniewski Henryk
- Wodnicka Dorota Monika
- Wojciechowska Elżbieta
- Wołyński Michał
- Wójcicka Irena
- Wrzońska Regina
- Wyszyński Ignacy
- Zachariasz Henryka
- Zadrożna-Rdzanek Halina
- Zając Bolesław
- Zawadzki Józef
- Zawierucha Klara
- Ziątek Agnieszka
- Zielińska Anna
- Zielonka Anna
- Zieniuk Sławomir Salomon
- Zozula Andrzej
- Zozula Maria
- Zybert Helena
- Źarnecka Katarzyna
- Źółkoś Bartłomiej Jakub