“Rajd niezgody” wyruszył z Czerwonogrodu

Aktualizacja: 2009-08-2 8:26 am

Wczoraj z Czerwonogrodu na Ukrainie wyruszył kolarski rajd „Europejskimi śladami Stepana Bandery”. Rajd, który uczcić ma ukraińskiego zbrodniarza przejedzie przez terytorium Polski.

Uczestnicy rajdu zostaną wpuszczeni na terytorium Polski pomimo sprzeciwu środowisk kresowych i kombatanckich.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, Paweł Sawczuk, szef organizacji “Eko-Miłosierdzie” – organizatora rajdu, pytany o to, czy wie, że w Polsce rajd wzbudza wiele kontrowersji, twierdził, że we wspólnej polsko-ukraińskiej historii należy szukać tego, co łączy, a nie dzieli oba narody.

– Trzeba sobie wzajemnie wybaczyć: Polacy Ukraińcom, a Ukraińcy Polakom – apelował szef “Eko-Miłosierdzia”. Jednocześnie wyraził nadzieję, że podczas podroży przez nasz kraj, kolarze spotkają się z sympatią, a nie wrogim nastawieniem – podaj portal.

O bulwersującej inicjatywie ukraińskich nacjonalistów poinformowaliśmy w środę 29 lipca. Po naszej interwencji tematem zajęły się inne media. Protesty do MSWiA i MSZ wystosowały środowiska Kresowe i kombatanckie.

Zobacz także:

Nowiny24/Kresy.pl


ZOB. RÓWNIEŻ:

Za: Kresy -- [Org. tytuł: « "Rajd niezgody" wyruszył z Czerwonogrodu.»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12073 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]