- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Prezydent Warszawy zabrania “Solidarności Walczącej” wzięcia udziału w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego

Delegacja “Solidarności Walczącej” nie będzie mogła wziąć udziału w oficjalnych obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego na Powązkach – zadecydowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

24 lipca działacze mazowieckiej “Solidarności Walczącej” otrzymali telefon z Kancelarii Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Urzędnicy poinformowali, że delegacja “SW”… nie będzie mogła wziąć udziału w oficjalnych obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego na Powązkach.

W obchodach Powstania Warszawskiego weźmie udział sześć oficjalnych delegacji: Prezydenta RP, Premiera RP, Sejmu RP, Senatu RP, Stowarzyszenia Kombatantów oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W wyniku decyzji miejskich urzędników członkowie Stowarzyszenia “Solidarność Walcząca” będą mogli oddać hołd powstańcom i złożyć wieniec dopiero po zakończeniu oficjalnych uroczystości, a więc wtedy, gdy rozebrane zostaną barierki.


“Solidarność Walcząca” to antykomunistyczna, niepodległościowa organizacja podziemna, założona we Wrocławiu w czerwcu 1982 r. przez Kornela Morawieckiego. Była jedną z największych niepodległościowych organizacji niezależnych, wywodzących się z pierwszej w bloku wschodnim masowej organizacji społecznej NSZZ “Solidarność”. Od momentu powstania do 1989 r. “SW”, jako jedyna organizacja podziemna w Polsce, nadawała każdego tygodnia audycje własnego radia we Wrocławiu, a także sporadycznie w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Zakopanem.

Przypomnijmy, że w maju tego roku urzędnicy stołecznego magistratu zabronili organizacji na placu Teatralnym koncertu pieśni patriotycznych “Polskie Śpiewanie”. W tym samym czasie w Warszawie bez problemu odbył się propagandowy koncert w ramach tzw. “Święta Europy”.

(wg, Niezalezna.pl, swmazowsze.pl, Wikipedia)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]