Łukaszenka: «Nie będziemy tańczyć do niczyjej muzyki»

Aktualizacja: 2020-07-28 8:38 pm

«Pojawiają się żądania: „Wy na Białorusi postępujcie w walce z koronawirusem tak, jak we Włoszech. Nie chcę, nie daj Boże, żeby na Białorusi powtórzyło się to, co we Włoszech”…»

W związku z prośbami Czytelników bloga o podanie linka do oryginalnej wypowiedzi prezydenta Aleksandra Łukaszenki, zamieszczam tłumaczenie automatyczne informacji zamieszczonej 19 czerwca 2020 przez białoruską agencję BELTA, wraz z krótkim video jej towarzyszącym.

Aleksander Łukaszenko o nałożeniu dodatkowych warunków na uzyskanie kredytu zagranicznego: „Nie będziemy tańczyć do niczyjej muzyki”

Dla Białorusi nie do przyjęcia są nałożone na nią dodatkowe warunki kredytowania zagranicznego, które nie dotyczą kwestii finansowej.

Taka opinia została wyrażona przez prezydenta Białorusi – Aleksandra Łukaszenkę podczas spotkania w sprawie środków wspierania gospodarki realnej przez system bankowy – informuje BELTA.

Aleksander Łukaszenko zapytał uczestników spotkania, jak wygląda kwestia udzielania pomocy zagranicznej Białorusi. „Czego żądają od nas nasi partnerzy? Stwierdzono, że Białoruś może otrzymać 940 mln dolarów w postaci tzw. szybkiego finansowania. Jak rozwiązać ten problem?” – zapytała głowa państwa.

Jednocześnie Łukaszenko podkreślił, że dodatkowe warunki, jakie nakłada się na kraj w trakcie kredytowania – warunki niedotyczące kwestii finansowej – są dla kraju nie do przyjęcia.

„Pojawiają się żądania: Wy – jak mówią – na Białorusi postępujcie w walce z koronawirusem tak, jak we Włoszech. Nie chcę, nie daj Boże, żeby na Białorusi powtórzyło się to, co we Włoszech. Mamy nasz kraj i naszą, własną sytuację” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Zdaniem prezydenta, Bank Światowy jest zainteresowany doświadczeniami Białorusi w walce z koronawirusem. – „Jest gotów sfinansować nas dziesięciokrotnie więcej, niż zaoferował, za to, że skutecznie walczymy z tą chorobą. Poprosił nawet Ministerstwo Zdrowia o doświadczenie. A MFW nadal żąda od nas: kwarantanny, izolacji, godziny policyjnej. Co za bzdury?” – powiedział Prezydent. – „Nie będziemy tańczyć do niczyjej muzyki”.

VIDEO: Łukaszenko o nałożeniu warunków wstępnych do uzyskania zagranicznych kredytów:”Nie będziemy tańczyć do niczyjej muzyki”
Лукашенкоонавязываниидопусловийдляполучениявнешнихкредитов: „Мыниподкогоплясатьнебудем”

VIDEO: Cała wypowiedź prezydenta Łukaszenki o pieniądzach za lockdown

Tłumaczenie automatyczne artykułu:
>https://www.belta.by/president/view/lukashenko-o-navjazyvanii-dopuslovij-dlja-poluchenija-vneshnih-kreditov-my-ni-pod-kogo-pljasat-ne-budem-395403-2020/

RAM 27 lipiec 2020

©RAM
http://ram.neon24.pl/

Przeczytaj koniecznie o tym, jak chciano przekupić prezydenta Łukaszenkę, by wprowadził na Białorusi równie bezsensowne i zbrodnicze kroki przeciwko „pandemii”, jak we Włoszech:
>http://ram.neon24.pl/post/156698,pieniadze-za-lockdown-bialorus-oskarza
Admin

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2020-07-28) -- [Org. tytuł: «Łukaszenko: «Nie będziemy tańczyć do niczyjej muzyki»»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115667 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]