Magdalena Środa, profesor etyki: przydzielić obywatelstwa dla zwierząt i status uchodźców dla… karaluchów

Aktualizacja: 2019-12-11 11:15 am

Magdalena Środa znana z wygłaszania często kontrowersyjnych oraz zaskakujących poglądów, które niejednokrotnie szokowały polską opinię publiczną. Jednak tym razem przeszła samą siebie, kiedy wyraziła zainteresowanie ideą nadania obywatelstwa… zwierzętom domowym.

W środowiskach feministycznych od dłuższego czasu trwa walka nie tylko o prawa kobiet oraz o przeciwdziałaniu dyskryminacji, ale także o prawa przysługujące zwierzętom. Osobą, która w ostatnich miesiącach najgłośniej o tym mówiła była europoseł Sylwia Spurek, której wypowiedź o “krowach, które są są gwałcone, żeby dawać mleko” stała się hitem wśród internautów.

Być może Magdalena Środa pozazdrościła byłej działaczce Wiosny tejże “sławy”, dlatego też postanowiła wygłosić swój własny, również kontrowersyjny pogląd. Zgodnie z nim zwierzętom udomowionym powinno się… nadać obywatelstwo. Co więcej karaluchom oraz szczurom powinno się nadać status uchodźców. Wspomniane tezy mają pochodzić co prawda z książki Willa Kymlickiego “Zoopolis”, o czym wspomina sama publicystka “Gazety Wyborczej” w Radiu Zet, jednak widać, iż jest ona entuzjastycznie nastawiona do nich.

– Jest taka propozycja, żeby zwierzętom przydzielić obywatelstwo. Są zwierzęta udomowione, które powinny być traktowane jak współobywatele, potem są zwierzęta liminalne, graniczne, które żyją z nami np. szczury, karaluchy albo coś takiego i one powinny mieć status uchodźców i są zwierzęta dzikie, które powinny mieć status obywateli państw suwerennych –  powiedziała Środa.

Źródło: NCzas/ Facebook Autor: JD

Za: stefczyk.info (2019.12.11) -- [Org. tytuł: «Środa przebiła wszystko! Feministka proponuje obywatelstwa dla zwierzÄ…t i status uchodźców dla… karaluchów»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111079 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]