Niemcy wracają do starych nawyków? W popularnej hurtowni „osobna kasa dla Polaków” i „osobna kasa dla Niemców”

Aktualizacja: 2019-12-6 3:31 pm

W znanej niemieckiej hurtowni w mieście Cottbus (serbołuż. Chociebuż) wydzielono osobne kasy dla Polaków i osobne dla Niemców. Gdy Polacy, którzy robią tam zakupy, zwracają uwagę pracownikom sklepu, że to poniżająca dyskryminacja, to obsługa reaguje bardzo agresywnie i robi się nieprzyjemna.

Hurtownia „Edeka C + C Großmarkt” znajdująca się na południowych przedmieściach miasta Cottbus (zamieszkiwanego przez serbołużycką mniejszość) w Niemczech, wprowadziła skandaliczne rozwiązanie.

W sklepie podzielono kasy na te „dla Polaków” i te „dla Niemców”. Hurtownia znajduje się niedaleko Polski, tuż przy Śląsku, więc klientów z naszego kraju jest tam sporo.

Kasa „dla Polaków” jest tylko jedna, a kasy „dla Niemców” są trzy. „Nasza” kasa jest zazwyczaj bardzo zatłoczona i mniej chętnie obsługiwana.

Gdy „kasy dla Niemców” są puste, to obsługa pozwala Polakom z nich korzystać, jednak muszą oni się czym prędzej ulotnić, gdy zjawia się Niemiec.

Gdy jeden z naszych rodaków zwrócił uwagę obsłudze hurtowni, to usłyszał, że może się „pocałować w…”. Polacy piszą również do menedżerów , ale ci nie odpowiadają.

„Edeka…” to jedna z największych niemieckich sieci sklepowych, posiadająca aż 4,1 tys. sklepów i zatrudniająca około 376 tys. pracowników.

Źródło: WP/Wpolityce

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111015 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]