Chrześcijańska restauracja zamknięta z powodu protestów LGBT

Aktualizacja: 2019-10-20 10:25 am

Pierwszy lokal amerykańskiej sieci restauracji Chick-fil-A w Wielkiej Brytanii został zamknięty po pół roku. Właściciel centrum handlowego nie przedłużył im umowy z powodu nacisków środowisk LGBT.

Chick-fil-A to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji fast food w USA. Jej założyciele byli gorliwymi chrześcijanami i chcieli, aby ich biznes był prowadzony według chrześcijańskich wartości, przez co ich restauracje nie są np. otwarte w niedzielę.

Chick-fil-A podpisała umowę z właścicielami centrum handlowego Oracle w Reading na otwarcie pierwszej restauracji w UK, które miało miejsce 10 października. Wzbudziło to wściekłość brytyjskich środowisk LGBT, które oskarżają sieć o to, że jej właściciele przekazywali pieniądze organizacjom promującym tradycyjny model rodziny a szef Dan Cathy otwarcie krytykował legalizację w USA homoseksualnych małżeństw. Doszło do wielu protestów, z których ostatni miał miejsce w sobotę.

Właściciel centrum Oracle ugiął się pod presją. Pierwsza umowa z Chick-fil-A była podpisana pilotażowo na okres pół roku i ogłoszono, że nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo na razie, czy sieć podejmie kolejną próbę wejścia na brytyjski rynek.

Źródło: Fox News Autor: WM

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110276 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]