Żenujący żart byłego ambasadora RP w Izraelu. Dyplomata porównał ministra do… Adolfa Hitlera

Aktualizacja: 2019-07-8 12:13 pm

Były ambasador RP w Izraelu, Jan Wojciech Piekarski, zamieścił na swoim profilu twitterowym skandaliczny wpis, w którym porównał Zbigniewa Ziobrę do Adolfa Hitlera. Żart dyplomaty zniesmaczył większość internautów, którzy nie kryją swojego oburzenia.

“Adolf? Bez okularów słabo widzę!” – napisał jeden z użytkowników portalu społecznościowego jako komentarz do filmu przedstawiający ministra Zbigniewa Ziobrę. Żart bardzo spodobał się byłemu ambasadorowi RP w Izraelu Janu Wojciechowi Piekarskiemu, który nie tylko udostępnił dalej wpis internauty, ale sam próbował zażartować z sytuacji. “Brakuje tylko wąsika” – dopisał dyplomata.

[Wpisy internautów na Twitterze:]

Żart zdecydowanie oburzył większość użytkowników portalu społecznościowego, którzy nie kryją swojego oburzenia całą sytuacją. Część z nich pisała o braku kultury i klasy ze strony osoby, która była odpowiedzialna za polską dyplomację m.in. na Bliskim Wschodzie czy państwach Beneluksu. Inni natomiast przypomnieli o jego agenturalnej przeszłości.

Pan jesteś (na szczęście byłym) dyplomatą? Ten tweet to jeden wielki skandal – usuń go Pan!

Kiedyś byłem na organizowanym przez Pana szkoleniu z savoir-vivre i prowadzenia small talków. Nie przypuszczałem wówczas, że to szkolenie prowadził taki prostak, chociaż były (na szczęście!) ambasador.

Pan był ambasadorem???!!! To dobrze, że już pan nim nie jest….Żenujący wpis…

Panie TW Saim, a w rodzinie to nie znalazł pan kogoś podobnego do jakiegoś bandyty? Może być naziol albo tak drogi pana sercu komunista-ludobójca, pracodawca pański z moskiewskiej agentury.

Jan Wojciech Piekarski to urodzony w 1941 roku w Radomiu polski dyplomata, który swoją karierę rozpoczął w latach 70-tych XX wieku, kiedy podjął się pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych PRL, pełniąc m.in. funkcję I sekretarza ambasady PRL w Iranie. W 1983 roku został sekretarzem Komitetu Zakładowego PZPR w MSZ, a rok później został nominowany na stanowisko ambasadora PRL w Pakistanie, którą to funkcję sprawował do 1989 roku.

Na przełomie lat 1989-1991  był odpowiedzialny za nawiązania ponownych stosunków dyplomatycznych z Izraelem, a w 1994 roku stanął na czele Protokołu Dyplomatycznego, którego szefem był do 1997 roku. Pod koniec lat 90-tych objął funkcję ambasadora RP w Belgii i Luksemburgu, a w 2003 roku został polskim ambasadorem w Izraelu. W tym kraju zakończył swoją karierę dyplomatyczną w roku 2006.

Jest autorem książek “Niezbędnik dyplomatyczny i protokolarny” oraz “Protokół dyplomatyczny i dobre obyczaje”. W latach 1976-1989 był zarejestrowany na tajny współpracownik wywiadu wojskowego PRL pod pseudonimem “Saim”.

Źródło: TwitterAutor: JD

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108797 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]