- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Państwo Polin. Policja w cywilu nagrywa legalną zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447

Policja nagrywa legalną zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447. Ubrany w strój cywilny funkcjonariusz używał profesjonalnej kamery ze statywem.

– Niespełna godzinę temu Marcin Strzałkowski wysłał mi zatrważające zdjęcia i film z legalnego zgromadzenia w trakcie, którego trwała zbiórka podpisów w ramach kampanii #NieDlaRoszczeń.

Jak się okazuje przyjechał samochód Komendy Powiatowej Policji i w sposób widoczny nagrywał ludzi podpisujących się pod tą inicjatywą. Na czyje zlecenie można robić takie rzeczy? Do czego lub dla kogo Prawo i Sprawiedliwość realizuje takie materiały filmowe? Zresztą takie działanie policji jest utrudnianiem zbiórki podpisów, która przecież jest beneficjentem budżetu Państwa Polskiego – napisał na Facebooku Piotrowski.

Na nagraniu widzimy, jak operator związany z wydarzeniem nagrywa okolicę. W pewnym momencie podchodzi do furgonetki, w której siedzi operator z kamerą ustawioną na statywie. Zwrócona jest ona w kierunku zgromadzenia.

Mężczyzna zapytany o to, kim jest, przedstawia się jako funkcjonariusz komendy powiatowej policji.

– Czy to inwigilacja naszych wolontariuszy i ludzi podpisujących się? Dla kogo i po co zbieracie te materiały? – pyta prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

https://www.facebook.com/mariusz.piotros/videos/2862802770411630/

[Źrodło:] https://nczas.com…

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]