Z frontu walki z pijaństwem w tuskowej Polsce: W pociągach będzie można pić wódkę

Aktualizacja: 2009-06-26 9:07 am

Koniec abstynencji w pociągach. Będzie można kupić sobie piwo i wódkę w wagonach restauracyjnych. Takie zmiany mają wprowadzić posłowie do ustawy o zapobieganiu alkoholizmowi. Jednak w przedziałach nie będzie można uraczyć się trunkiem. Konsumpcja tylko na miejscu. W restauracyjnym.
W wagonach barowych i restauracyjnych będzie można kupić i wypić piwo, wino lub inne trunki. Dziś Sejm ma wysłuchać sprawozdania komisji w tej sprawie. Dopuszczenie sprzedaży alkoholu w wagonach restauracyjnych i barowych przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który został przygotowany przez sejmową komisję nadzwyczajną Przyjazne Państwo do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji. Autorzy projektu wykluczają jednak możliwość kupienia alkoholu w takich wagonach i jego późniejszą konsumpcję w przedziałach.

Zdaniem projektodawcy nowelizacja przepisów zlikwiduje absurd prawny i obłudę, gdyż obecny zakaz sprzedaży alkoholu jest omijany

za:dziennik

Za: prawy.p -- [Org. tytuł: « W pociÄ…gach będzie można pić wódkę»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10719 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]