Rektor UMK doniósł do prokuratury na profesora Bartyzela

Aktualizacja: 2019-03-22 10:26 am

Komentarz profesora Jacka Bartyzela zamieszczony w związku z atakami na Polskę izraelskich polityków przebywających na warszawskim szczycie bliskowschodnim, spotkał się z nietypową puentą. Rzadko bowiem zdarza się, by rektor uczelni składał wniosek do prokuratury przeciwko własnemu pracownikowi z powodu jego poglądów.

Gdy premier Izraela i tamtejszy p.o. ministra spraw zagranicznych w specyficzny sposób okazywali wdzięczność za warszawską gościnę (przypomnijmy: oskarżali Polskę o zbrodnie na Żydach), profesor Jacek Bartyzel zamieścił na Facebooku dosadny komentarz nawiązujący do utrwalonych w Piśmie Święty słów Pana Jezusa na temat faryzeuszy.

„Żydzi są plemieniem żmijowym, pełnym pychy, jadu i złości. Trzeba po prostu trzymać ich na dystans tak wielki jak tylko możliwe” – napisał między innymi wybitny historyk idei. Skrytykował też rodaków, którzy „kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień”.

W związku z tymi słowami profesor Adam Leszczyński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej wystąpił do rektora uczelni, w której wykłada profesor Bartyzel, o wymierzenie mu kary.  

Jak pisze portal nowości.com, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prof. Andrzej Tretyn zwrócił się w tej sprawie do wymiaru sprawiedliwości. – Za sugestią rzecznika dyscyplinarnego rektor skierował do Prokuratury Rejonowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w artykułach 256 i 257 kodeksu karnego – przyznała Ewa Walusiak-Bednarek z UMK.

Chodzi zapewne o „nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość” oraz „znieważanie grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości”.

Ponadto postępowanie wyjaśniające w sprawie wpisu profesora prowadzi rzecznik dyscyplinarny uniwersytetu. Sam zainteresowany zaapelował na Facebooku o niezamieszczanie komentarzy obraźliwych wobec kogokolwiek. Nad Wisłą występowanie w obronie dobrego imienia Polski staje się coraz bardziej niebezpieczne.  

Źródło: nowości.com / Facebook

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-03-21)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

W czasach Jezusa nie było żadnych Żydów/ żydów. Byli Judejczycy, judejczycy, Hebrajczycy, Faryzeusze itd. Nie było talmudu to nie mogło być mowy o Żydach/ żydach. Jezus Żydem został pod koniec XVI wieku, kiedy słowo Judejczyk w Biblii Jakuba Wujka przetłumaczono na Żyd. A Judejczyk to nie Żyd. Potomkami Judejczyków w prostej lini prawdopodobnie są arabowie zamieszkujący okupowaną Palestynę
gosc

W Polsce, tak jak i w St.Zj. rządzi lobby żydowskie, więc osoby upadłe moralnie a pragnące robić karierę wykazują się bezgranicznym wazeliniarstwem w stosunku do Żydów. Jest to problem nie tylko tego rektora lecz całej społeczności akademickiej na tej uczelni, przecież powinni w tym przypadku odwołac tego rektora ze stanowiska.
Czesław

Stefan Kisielewski kiedyś pisał,bron nas Panie Boże przed komunistyczną inteligencją pracującą.
wyborca

Panie profesorze Jacku Bartyzel pełen szacun za głoszenie prawdy. Dla dzisiejszych lewaków plemienia żmijowego mowa Jezusa Chrystusa jest mową nienawiści.
Polska patriotk

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107181 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]