Metropolita krakowski pogratulował Kubackiemu i Stochowi świadectwa wiary

Aktualizacja: 2019-03-3 4:55 pm

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski w nagraniu zamieszczonym na profilu społecznościowym Archidiecezji Krakowskiej pogratulował Dawidowi Kubackiemu i Kamilowi Stochowi – medalistom niedawnych narciarskich mistrzostw świata – nie tylko wspaniałego sportowego sukcesu, ale i odwagi w wyznawaniu katolicyzmu.  

– Panie Dawidzie, bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, które Pan daje całemu światu skacząc, rzucając się w przestrzeń, pokazując swoją wielką klasę, ale także wspaniałe, ludzkie oblicze człowieka wierzącego. Z całego serca pragnę Panu pogratulować zdobycia mistrzostwa świata – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.  

Pasterz Archidiecezji Krakowskiej nie zapomniał o podziękowaniach i gratulacjach także dla Kamila Stocha, który podczas tegorocznych mistrzostw świata zajął drugie miejsce, tuż za Dawidem Kubackim. Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę, że olbrzymi sukces naszych sportowców miał miejsce w dniu, kiedy Polska czci pamięć Żołnierzy Niezłomnych, którzy nie bacząc na przeciwności i kładąc na szali własne życie stawiali czoła sowieckiemu okupantowi.

Wypowiedź metropolity krakowskiego nagrana została przed kościołem pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, gdzie – jak zaznaczył ksiądz arcybiskup – nowy mistrz świata przed laty służył jako ministrant.

Źródło: diecezja.pl

RoM

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106929 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]