Francja: antykatolicki obłęd przybiera na sile. Władze wolą jednak walczyć z antysemityzmem

Aktualizacja: 2019-02-21 10:49 am

We wtorek ulicami francuskich miast przeszły marsze i manifestacje potępiające akty antysemityzmu, które w ostatnim czasie są w V Republice na porządku dziennym. Najwięcej ludzi zebrało się na placu Republiki w Paryżu. Byli wśród nich przedstawiciele francuskiego rządu i liderzy wszystkich partii politycznych.

Przyczynkiem do organizacji wtorkowych marszy było namalowanie swastyk na portretach Simone Veil – autorki ustawy legalizującej we Francji w 1975 roku aborcję. Ten skandaliczny czyn doprowadził do „ogólnonarodowego oburzenia”, czego rezultatem były wspomniane manifestacje oraz zapowiedź uchwalenia nowej ustawy zaostrzającej kary za rasizm i antysemityzm.

Projekt nowych przepisów złożył deputowany z opozycyjnych Republikanów Eric Ciotti. Przewiduje on kary 2 lat więzienia i 70 tys. euro grzywny za „akty antysemityzmu”. Ustawa przewiduje również usuwanie z Internetu w ciągu 24 godzin treści, które mogą być odbierane jako antysemickie. Wzrosną również kary za publikowanie tego typu postów w mediach społecznościowych z 375 tys. euro do… 37.5 mln euro.

Jak można się domyślać – nowe prawo nie przewiduje walki z antykatolickim wandalizmem.

Kiedy Francuzi sprzeciwiali się antysemityzmowi nieznani sprawcy sprofanowali jeden z kościołów w Sete na południu Francji. Na jego bramie napisano sprayem „Jedyny Kościół, jaki świeci, to taki, który płonie”. To kolejny z dziesiątek antykatolickich ataków, do jakich dochodzi w ostatnim czasie we Francji. – Osoby, które to wymalowały były w pełni świadome tego co czynią – powiedział proboszcz parafii Sete.

Tylko w tym roku „nieznani sprawcy” sprofanowali kilkadziesiąt kościołów katolickich. 4 stycznia w Houilles „ktoś” po raz trzeci w ostatnim czasie zdewastował kościół Świętego Mikołaja. 6 stycznia zniszczono figurę Matki Boskiej, która od XIX wieku znajdowała się przed jedną z świątyń. Nie da się jej odrestaurować. Na początku lutego profanatorzy zniszczyli w jednym z kościołów krzyż, po czym rzucili go na podłogę, a następnie zdemolowali prezbiterium.

Takich przykładów ataku na kościoły i symbole katolicyzmu można mnożyć. Niestety informacje o nich można znaleźć co najwyżej w lokalnych gazetach na mało poczytnych miejscach. Zupełnie inaczej jest w przypadku nawet domniemanych przejawów antysemityzmu.

Franciszek L. Ćwik

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-21)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106778 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]