Kardynał Pengo: Akceptowanie homoseksualizmu jest odrzuceniem Boga

Aktualizacja: 2018-12-6 9:29 am

Kardynał Polycarp Pengo, ordynariusz tanzańskiej diecezji Dar es Salaam, zwrócił się do władz swojego kraju, aby nie przyjmowały pomocy z krajów zachodnich, o ile udzielana byłaby ona pod warunkiem podjęcia działań akceptujących i wspierających homoseksualizm.

Kardynał Pengo: Akceptowanie homoseksualizmu jest odrzuceniem Boga

Fot. You Tube / Kanisa Katoliki Tanzania TEC

Przestaną nas wspierać, jeśli będziemy przeciw homoseksualizmowi. Lepiej umrzeć z głodu, niż otrzymać pomoc i być zmuszonym do robienia rzeczy sprzecznych z Bożym pragnieniem – mówił hierarcha w stolicy swojej diecezji.

Grzech homoseksualizmu był przyczyną zniszczenia Sodomy i Gomory. Te rzeczy są sprzeczne z Bożym planem stworzenia i nie powinny być w ogóle akceptowane – przypominał.

Kardynał zwrócił się do rodaków, by wsparli swój rząd w oporze wobec presji wywieranej przez bogate państwa. – Nie możemy zaakceptować rzeczy tak niemiłych Bogu; jeśli nawet umieramy z głodu, bo odmawialiśmy angażowania się w takie czyny, wolelibyśmy umrzeć w przyjaźni z naszym Bogiem. Akceptowanie homoseksualizmu jest odrzuceniem Boga – powiedział pasterz.

Kangi Lugola, minister spraw wewnętrznych Tanzanii, stwierdził ostatnio, że każdy człowiek stworzony na obraz Boga powinien unikać aktów homoseksualnych, ponieważ czyny takie są sprzeczne z naturą ludzką.

Kardynał Pengo to już drugi pasterz Kościoła w Tanzanii, który publicznie potępił sodomię. Wcześniej w takim samym duchu wypowiedział się publicznie biskup Evaristo Chengula z diecezji Mbeya.

Źródła: fronda.pl, cisanewsafrica.com

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-12-05)

 


 

Kardynał bez owijania w bawełnę: „Lepiej umrzeć z głodu niż przyjąć homoseksualizm”

Ostre słowa kardynała Polikarpa Pengo na temat środowisk LGBT. „Lepiej umrzeć niż zaakceptować homoseksualizm” – mówi duchowny z Tanzanii.

Polikarp Pengo publicznie wezwał rząd swojego kraju, by nie przyjmował żadnej pomocy od państw Zachodnich, jeżeli miałoby to być związane z koniecznością zaakceptowania homoseksualizmu w ich kraju. 

„Lepiej jest umrzeć z głodu, niż przyjąć pomoc i być zmuszonym do rzeczy, które są sprzeczne z wolą Boga” – powiedział kardynał Dar-es-Salaam.

Jak podaje portal cisanewsafrica.com duchowny przypomina słowa z Biblii, że grzech homoseksualizmu przeczy Bożemu planowi Stworzenia.

„Nie możemy akceptować takich błędów wobec Boga” – podkreślił.

Kardynał Polikarp Pengo wręcz stwierdzi, że jeżeli z tego powodu ludzie w Tanzanii będą musieli głodować, to „lepiej będzie nam umrzeć z Bogiem”.

„Akceptacja homoseksualizmu, oznacza zakłamywanie Boga.”

Żródło: cisanewsafrica.com

Za: Najwyższy Czas! (05/12/2018)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105628 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]