USA: Procesja eucharystyczna i festiwal narodów w uroczystość Chrystusa Króla

Aktualizacja: 2018-11-19 10:32 am

W niedzielę 28 października br. w kaplicy pw. św. Tomasza Morusa w Sanford na Florydzie Bractwo Św. Piusa X zorganizowało – z okazji uroczystości Chrystusa Króla – procesję z Najświętszym Sakramentem, a także festiwal narodów. „Dziś jest święto Chrystusa Króla, dlatego i my dziś świętujemy” – rozpoczął swoje kazanie ks. Marek Vernoy FSSPX – „albowiem święto władcy jest także świętem wszystkich jego poddanych”.

W piękny słoneczny poranek, po uroczystej Mszy św., kilkuset wiernych uczestniczyło w procesji z Najświętszym Sakramentem, by następnie obchodzić piąty, największy z dotąd zorganizowanych festiwal narodów: przedstawiono ich około 15. W wydarzeniu wzięli także udział mieszkańcy Sanford oraz goście z innych kaplic Tradycji, również spoza Florydy.

W czasie festiwalu śpiewano, grano na instrumentach i podziwiano folklorystyczne tańce. Wśród atrakcji znalazły się także: tradycyjna amerykańska hayride, czyli przejażdżka wozem wypełnionym sianem, dobroczynna licytacja oraz sprzedaż specjałów gastronomicznych na stoiskach reprezentujących narody obecne na festiwalu. Największe zainteresowanie i aplauz wzbudził jednak pokaz strzelania z łuku z konia w wykonaniu mistrza świata w tej dyscyplinie, który zadziwiał publiczność celnymi strzałami zarówno do nieruchomych, jak i ruchomych celów, z niezrównaną maestrią trafiając w tarczę także w pełnym galopie.

„Sądzę, że każdy z nas uczestniczy w królewskim panowaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, albowiem jest On w nas” – powiedział ks. Vernoy. „Jest On również ponad nami, stąd pomysł międzynarodowego festiwalu, mającego przypominać, że nasz Pan Jezus Chrystus spogląda na całe dzieło stworzenia, na wszystko, co uczynił, wraz z narodami, rasami i wszystkimi ludami świata, zjednoczonymi jednakże pod Jego panowaniem w wierze, nadziei i miłości. Różnorodność, która niesie za sobą przyziemne przyjemności, patrząc na bogactwo jedzenia, zwyczajów, muzyki i pokazów – oto piękny sposób katolickiej zabawy w radości i prostocie!”

Źródło

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105349 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]