Bp Andreas Laun: skoro homozwiązki nazywa się „małżeństwami”, to może księżyc nazwać słońcem?

Aktualizacja: 2018-10-23 10:45 am

W demokracji „można” wszystko. Skoro związek dwóch osób tej samej płci nazywa się małżeństwem, to może należy księżyc nazwać słońcem, tak, by jego światło stało się jaśniejsze? – pyta austriacki biskup Andreas Laun.

Bp Andreas Laun: skoro homozwiązki nazywa się „małżeństwami”, to może księżyc nazwać słońcem?

Bp Andreas Laun. Bundesverband Lebensrecht/YouTube

Austriacki Trybunał Konstytucyjny uznał, że prawo zakazujące osobom tej samej płci zawierać małżeństw cywilnych jest niezgodne z konstytucją. Przedstawiciele rządu złożonego z chadeckiej ÖVP i prawicowej FPÖ zapowiadali, że zablokują tę decyzję i do końca 2018 roku wprowadzą zmiany prawne czyniące wyrok Trybunału Konstytucyjnego bezprzedmiotowym.

Jednak w połowie października obie partie uznały, że nie podejmą żadnych działań, gdyż – jak podały do wiadomości publicznej – nie widać ponoć realnych szans na ich powodzenie. Rząd kanclerza Sebastiana Kurza i wicekanlcerza Heinza-Christiana Strachego pogodził się tym samym z kolejnym w Austrii sukcesem rewolucji seksualnej. Cywilne małżeństwa między osobami tej samej płci staną się w Austrii legalne 1 stycznia 2019 roku.

Konferencja Episkopatu Austrii wydała oświadczenie, w którym deklaruje „przyjęcie do wiadomości” decyzji rządzących, nie ukrywając, że „liczyła na lepsze rozwiązanie” problemu.

Jednoznacznie sprawę ocenił emerytowany biskup pomocniczy Salzburga, Andreas Laun. Na łamach austriackiego portalu Kath.net stwierdził, że wprowadzenie „małżeństwa dla wszystkich” można porównać do uznania, że „dwie nogawki są automatycznie garniturem”. Okazuje się, że w demokracji można wszystko – wystarcza większość, by prawa Boże nie miały żadnego znaczenia.

„Mam propozycję: czy nie należałoby zastanowić się nad określeniem księżyca mianem słońca, tak, by nie był już dłużej dyskryminowany oraz by jego światło stało się jaśniejsze? A może należałoby rozważyć, czy nie trzeba rozrabiać benzyny wodą? Dlaczego nie? Może zapadnie wreszcie werdykt ministerstwa środowiska lub nawet rządu, że benzynę trzeba i powinno się mieszać z wodą, po to, by jazda samochodem stała się tańsza, spaliny były bardziej przyjazne środowisku, a woda przestała być dyskryminowana” – pisze bp Laun.

„Przecież skoro rząd mający większość coś ustala… w demokracji można wszystko, czyż nie?” – pyta retorycznie. Jak wskazuje, prawa Boże i prawa naturalne można najwyraźniej odłożyć na bok, bo liczy się już tylko to, co wymyślą sobie ludzie.

„Nie damy sobie żadnej religii mówić, co mamy robić. Robimy z ziemią i z nami samymi wszystko co możemy i co chcemy. A więc wprowadzimy małżeństwo dla wszystkich, bo możemy zrobić i to! Mieszanie benzyny z wodą, tanie i przyjazne środowisku…” – ironicznie referuje stanowisko zwolenników zmian biskup Laun.

„A jakże, wszystko można bez Boga – i wszystko można bez mózgu. Małżeństwo dla wszystkich jest jak decyzja, że dwie nogawki stają się automatycznie garniturem, napisał pewien dziennikarz. I ma rację” – komentuje dalej biskup wyrażając nadzieję, że polityków rządzących Austrią partii uda się jeszcze zmusić do myślenia. Bo odwaga jest – powinna być – ich cnotą kardynalną.

Źródło: kath.net

Pach

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104948 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]