Kardynał Wuerl opublikował dokument: nie będzie już arcybiskupem Waszyngtonu?

Aktualizacja: 2018-09-12 9:00 am

Kardynał Donald Wuerl w opublikowanym we wtorek liście do księży Archidiecezji Waszyngton poinformował o swoim zamiarze udania się w najbliższym czasie do Rzymu. Wspólnie z papieżem pochyli się tam nad swym ewentualnym ustąpieniem z urzędu arcybiskupa Waszyngtonu.

W dokumencie kardynał Wuerl ujawnił, że 3 września spotkał się Ojcem Świętym. Franciszek poprosił go wówczas o rozeznanie tego, jak postępować w świetle upublicznienia „rozmiaru horroru nadużyć kleru wobec dzieci i nieudanego nadzoru ze strony hierarchii”.

Kardynał Wuerl złożył rezygnację już 3 lata temu, 12 listopada 2015 roku. Jednak nie została ona wówczas przyjęta. 

Wyniesiony w 2010 roku do godności kardynała Donald Wuerl sprawował w latach 1988-2006 urząd biskupa Pittsburgha. Po opublikowaniu raportu dotyczącego wykorzystywania nieletnich przez duchownych w Pensylwanii pojawiły się zarzuty, że jako biskup Pittsburgha nie reagował dostatecznie na nadużycia. 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104240 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]