Krzyże zrzucone ze szczytów w Pirenejach. Postawili je komandosi

Aktualizacja: 2018-08-9 9:52 am

Francuskie media katolickie i internauci komentują zdarzenie, do którego doszło w Pirenejach Wschodnich. Z dwóch szczytów zrzucono krzyże. „Ścięte i zrzucone w przepaść” – informują użytkownicy mediów społecznościowych. „Mieszkańcy kontestują umieszczenie krzyży w imię laickości. Ten przypadek nie jest odosobniony” – komentuje tygodnik „La Vie” („życie”).

Krzyże wpisały się już w górski pejzaż we Francji. Większość powstała w XIX i XX wieku. Biskup Norbert Turini przypomina, że te, które usunięto, zostały postawione przed trzema laty, całkowicie legalnie, z inicjatywy francuskich spadochroniarzy i komandosów.

W ubiegłym roku ze strony osób chodzących po górach pojawiły się sprzeciwy wobec stawiania krzyży znacznych rozmiarów. Ich przeciwnicy chcą bronić laickości państwa – informuje tygodnik „La Vie”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103212 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]