Dekalog na murach szkół. Piękna inicjatywa władz gminy Tuszów Narodowy

Aktualizacja: 2018-06-13 9:58 am

Na ścianach pięciu szkół gminy Tuszów Narodowy zawisły marmurowe tablice z Dekalogiem. Inicjatywa ma wzmocnić religijność wśród młodzieży i jest reakcją na widoczne na Zachodzie rugowanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej.

Dekalog na murach szkół. Piękna inicjatywa władz gminy Tuszów Narodowy

Fot. Bartosz Frydrych/ FORUM

Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy (woj. podkarpackie) – Jeśli szkoła, Kościół i rodzice nie będą ze sobą współpracować, to trudno będzie ukształtować młodego człowieka – powiedział.

Wójt w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” nie krył, że inicjatywa jest reakcją na zło. To widoczne bardzo mocno na Zachodzie przyzwolenie na aborcję, eutanazję, związki homoseksualne oraz dyskryminację katolików, przy równoczesnym przyzwoleniu dla islamskich praktyk w przestrzeni publicznej.

Tablice z Dekalogiem mają przypominać o podstawowych wartościach. Dlaczego zawisły one na szkołach publicznych? Bo te mają nie tylko „kształcić, ale i kształtować, wychowywać”.

Inicjatywa przyciągnęła zainteresowanie mediów głównego nurtu, szukających „dziury w całym”. Okazało się jednak, że żaden z rodziców nie skarżył się na pomysł wójta. Co więcej, w gminie nie zarejestrowano żadnego dziecka, które nie uczęszczałoby na religię, było innego wyznania lub w ogóle nie było wierzące.

Zaskoczenie mediów rosło z każdym kolejnym wywiadem. Okazało się bowiem, że w jednej ze szkół modlitwa przed lekcjami i po nich, to rzecz naturalna i niewymuszona. A ku zaskoczeniu dociekliwych dziennikarzy pomysł z Dekalogiem podchwyciły również inne szkoły z okolicy.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, wprost.pl, Polsat News

MA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102125 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]