BBC promuje film parodiujący Eucharystię i obrażający katolików

Aktualizacja: 2018-04-13 11:09 am

Na facebookowym profilu szkockiego BBC udostępniono film opatrzony wpisem „Jak smakuje homofobia w 2018 r.”. Narrator przekonuje, że hostia smakuje jak „połączenie kartonu z nienawiścią”, a w samym filmie ukazano parodię Eucharystii.

Skandaliczny film nakręcono w ramach akcji mającej rzekomo sprzeciwiać się przejawom „homofobii”. Film zawiera przesłanie jakoby Kościół był jednym z jej źródeł. Pokazano także parodię fragmentu Eucharystii, gdzie zamiast hostii kapłan trzyma w dłoniach serowe krążki. Podczas przyjęcia tej „komunii” przez aktorkę, z ust narratora pada stwierdzenie: „hostia smakuje jak połączenie kartonu z nienawiścią”.

Dla mnie wygląda na to, że Jezus umarł na krzyżu za grzechy, aby nie musieć tracić czasu na nauczanie „półgłówków” kochających grzeszyć – narrator wypowiada kolejne, skandaliczne słowa.

BBC Scotland nie usunęło bluźnierczego filmu ze swojej strony, a sam Facebook także nie zareagował na treści zamieszczone w filmie.

Do filmu odniósł się biskup John Keenan, wskazując że jest to kolejny atak na katolików w tym kraju. Niedawno “Sunday Times” opublikował sondaż, z którego wynikało, że katolicy to grupa społeczna mierząca się z największą dyskryminacją spośród szkockiego społeczeństwa. – I my się temu dziwimy!? – zaakcentował duchowny.

Archidiecezja św. Andrzeja w Edynburgu wydała oświadczenie krytykujące sugestie płynące z filmu, jakoby to katolicy nawoływali do przemocy wobec gejów. – Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno: „Osoby homoseksualne muszą być traktowane z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością. Należy unikać każdego przejawu ich dyskryminacji” – argumentowali przedstawiciele archidiecezji.

Źródło: catholicherald.com, Facebook.com

PR

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101102 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]