Co dalej z projektem „Zatrzymaj aborcję”? Episkopat wyraźnie rozczarowany PiSowskim sabotażem

Aktualizacja: 2018-03-15 9:25 am

Apelujemy o to, aby podjąć prace legislacyjne nad projektem obywatelskim „Zatrzymaj aborcję” dlatego, że zrelatywizowanie prawa do życia grozi zrelatywizowaniem wszystkich innych praw człowiek – powiedział abp Henryk Hoser na konferencji prasowej podsumowującej 378. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w między 13-14 marca 2018 roku.

W listopadzie roku 2017 do Sejmu trafiło ponad 830 tys. podpisów poparcia złożonych pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej aborcji eugenicznej. Mimo tego wciąż w Polsce, rządzonej przez partię rzekomo katolicką, mordowane są dzieci, u których podejrzewa się występowanie chorób.

Politycy PiS wielokrotnie w poprzednich kadencjach parlamentarnych oraz kampaniach wyborczych, a nawet w swoim programie, zapisali odwołania do zasad katolickich, w tym poparcie dla pełnej ochrony życia. Jednak teraz, gdy od jesieni roku 2015 mają w Sejmie i Senacie większość, nie robią niczego, by przerwać dzieciobójstwo lub przynajmniej zmniejszyć jego skalę.

Stąd też wyraźny głos arcybiskupa Henryka Hosera, byłego przewodniczącego Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, można traktować jako ponaglenie skierowane do rządzących, a nawet skrytykowanie ich postawy. Polega ona bowiem na unikaniu tematu aborcji, co w konsekwencji doprowadza do nieustannego opóźniania prac nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.

We wszystkich okresach zakres troski o życie ludzkie jest taki sam, bo pierwszym i podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia. To substrat wszystkich innych praw, które dopiero mogą się zakotwiczyć w tym, co istnieje. W związku z tym, nie ma żadnych przesłanek ani racji, żeby komuś odmawiać prawa do istnienia ze względu na jakość tego istnienia, która nam się wydaje niewystarczająca – podkreślił w swojej środowej wypowiedzi abp Hoser.

Każde życie ludzie od początku do końca musi być chronione prawnie. I ta ochrona jest konieczna dlatego, że początek życia ludzkiego w dzisiejszym świadomości i nauce jest precyzyjnie określony w momencie powstania nowego genomu czyli zapłodnienia. I nie przyjmujemy argumentów, że nie wiadomo co to jest. Wszystko doskonale wiadomo, odsyłamy do genetyki, do embriologii, żeby swoje niedokształcenie uzupełnić – zauważył arcybiskup.

Tak jak zajmujemy się osobami niepełnosprawnymi po porodzie, tak również zajmujemy się nimi przed porodem – powiedział. – Apelujemy o to, aby podjąć prace legislacyjne nad projektem obywatelskim „Zatrzymaj aborcję” dlatego, że zrelatywizowanie prawa do życia grozi zrelatywizowaniem wszystkich innych praw człowiek – dodał abp Hoser.

Źródło: KAI

MWł

Wrzesień, październik…, a może po kolejnych wyborach? Dla polityków nigdy nie będzie „dobrego czasu” na przyjęcie zmian w prawie zakazujących mordowania dzieci w łonach matek za podejrzenie u nich ciężkiej choroby. Niestety, wiele wskazuje na to, że projekt #ZatrzymajAborcję nieszybko trafi ponownie na salę plenarną Sejmu. Bo polityka rządzi się swoimi prawami. I jak się okazuje, czasem interes partii może być nawet cenniejszy niż ludzkie życie. A każdego dnia w polskich szpitalach, w majestacie prawa zabijana jest trójka dzieci.

Aby przeczytać cały tekst pt. „Dzieci wciąż giną, a posłowie kluczą. Co z zakazem aborcji?” wystarczy kliknąć TUTAJ.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100420 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]