Za nami… “Dni gender w fizyce”

Aktualizacja: 2018-03-10 10:21 am

INFO: 8 marca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się konferencja “Dni gender w fizyce”.

Na konferencji zastanawiano się nad odpowiedziami na pytania: Czy fizyka ma płeć? Jakie są przyczyny nierówności w fizyce? Czy równość płci jest ważna w karierze fizyków i fizyczek? W jaki sposób kształtować polityki, aby promować rozwój aktywnych zawodowo fizyczek?

Zdaniem p. Krzysztofa Karonia, żyjemy w paradygmacie dyskursu. Ten paradygmat dyskursu powoduje, że środowiska akademickie, które – jego zdaniem – składają się w przeważającej większości z ludzi rozsądnych, akceptują tego typu lewackie konferencje.

– Nikt nie ma odwagi powiedzieć “skończmy z tą paranoją”, bo natychmiast zostanie mu rzucone w twarz oskarżenie, że jest ksenofobem i faszystą  – podkreślił p. Karoń.

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100348 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]