UK: Zasiłki na żony dla poligamistów

Aktualizacja: 2008-02-4 11:07 am

Brytyjczyk, który poślubi więcej niż jedną kobietę w krajach dopuszczających poligamię ma prawo wystąpić w Wielkiej Brytanii o zasiłek na każdą z żon. Takie są opublikowane podczas weekendu wnioski z rządowego przeglądu zasad opieki społecznej. W Wielkiej Brytanii poligamia jest nielegalna, ale każdy Brytyjczyk, który legalnie pojął kilka żon w innych krajach nie musi zrywać tych związków po powrocie do ojczyzny i jest uprawniony do zasiłku na każdą z małżonek.

Według szacunków rządowych w Wielkiej Brytanii jest ok. 1000 takich związków poligamicznych. Na wykładni zasad przyznawania zasiłków skorzystają przede wszystkim członkowie brytyjskiej mniejszości muzułmańskiej, którzy żenili się w innych krajach, zgodnie z prawem islamskim. Resort pracy i emerytur podkreśla jednak, że z zasiłków socjalnych korzysta “niewiele” rodzin poligamicznych w Wielkiej Brytanii.

Za: Najwyższy Czas! – Poniedziałek, 4 Lutego 2008 r

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1647 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]