Ksiądz – gwiazda wrestlingu

Aktualizacja: 2006-10-20 12:00 am

"Fray Tormenta" – "Mnich Burza" to ksywa meksykańskiego księdza o prawdziwym nazwisku Sergio Gutierrez Benitez. Ksiądz jest znaną i popularną w Meksyku gwiazdą wrestlingu, czyli błazeńskich pseudo-zapasów, które organizowane są często w krajach leżących na kontynencie amerykańskim. Mimo, iż ks. Sergio ma już na karku ponad 50-lat (rocznik 1951), nadal jest aktywny w ringu, a ze swoim sportowo-artystycznym image nie rozstaje się nawet w czasie odprawiania "mszy". Warte odnotowania jest to, że Mnich Burza przez niemal 23 lata swojej kariery stoczył już ponad 4.000 walk.

Linki do stron opisujących karierę księdza Sergio:
Historia wyczynów
Wywiad na youtube
Opis działalności duszpasterskiej
Prezentacja sylwetki

 

Za: KRONIKA NOVUS ORDO posted by Wiedhold at 20.10.06

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=660 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]