“Aborcja” – obowiązkowym przedmiotem w szkole medycznej uniwersytetu Yale

Aktualizacja: 2006-08-23 12:00 am

Studenci wydziału medycznego renomowanego uniwersytetu Yale muszą zaliczać specjalne treningi obejmujące zabiegi “aborcji”.

Lekarze kierunku ginekologii Yale’s School of Medicine w ramach zajęć obowiązkowych muszą przejść specjalne 4-tygodniowe szkolenia opracowane przez organizację Planned Parenthood stanu Connecticut – PPC. Trening obejmuje różnorodne techniki aborcyjne oraz inne metody “planowania rodziny”. Jakkolwiek studenci-lekarze (chodzi o program Residency) nie są zobowiązani do uczestniczenia w asystowaniu przy przeprowadzanych aborcjach – jeśli podpiszą wcześniej odpowiednie oświadczenie – to zajęcia teoretyczne zaliczone są do obowiązkowego programu studiów.

Kurs na uniwerstytecie Yale wprowadzono w zeszłym roku, po tym jak PPC zauważyło zmniejszającą się liczbę aborcjonistów [lekarzy?]: od 1980 roku liczba ich zmniejszyła się o 37%. Organizacja PPC twierdzi, że w Stanach Zjednoczonych aborcjonistów ciągle brakuje, gdyż nie ma ich w “87% wszystkich powiatów w Stanach Zjednoczonych, oraz w 97% powiatów wiejskich”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=538 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]