IV Marsz dla Źycia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy!

Aktualizacja: 2009-06-1 3:51 pm

Pod hasłem „W kryzysie stawiam na rodzinę” w niedzielę 31 maja ulicami Warszawy przemaszerowało ponad 3 tysiące osób – informuje oficjalna strona Marszu dla Źycia i Rodziny – www.marsz.org.

Pomimo szalejącej burzy, w strugach ulewnego deszczu, uczestnicy czwartego już dorocznego Marszu dla Źycia i Rodziny, wyrazili swoje poparcie dla wartości rodzinnych i szacunek do prawa każdej osoby do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W marszu wzięli udział także przedstawiciele Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji oraz goście ze Słowacji i Ukrainy.

– Chcemy zamanifestować przywiązanie do wartości życia i rodziny, pokazać, że życie jest fantastyczne, że cieszymy się z tego, iż ktoś je nam dał. Źyjemy w rodzinie i to rodzina jest odpowiedzią na kryzys finansowy i kryzys wartości – powiedział Jarosław Kniołek, dyrektor Biura Organizacyjnego Marszu. – Bardzo cieszymy się, że pomimo ulewy i grzmotów kilka tysięcy osób maszeruje w tak dobrych nastrojach – dodał, komentując panujące warunki atmosferyczne.

Czwarty Marsz dla Źycia i Rodziny jest wyrazem afirmacji wartości rodzinnych – dlatego też jego uczestnicy wzięli w nim udział całymi rodzinami. Bez względu na wiek, sympatie polityczne, stan zdrowia, czy status społeczny każdy mógł wyrazić swoje poparcie dla rodziny, niezwykle cennej i zasługującej na troskę, a dziś nierzadko dyskryminowanej w przestrzeni publicznej.

Swoje transparenty niosły liczne organizacje prorodzinne i pro-life z całej Polski i z zagranicy. Wśród uczestników manifestacji znaleźli się członkowie rozmaitych organizacji pozarządowych m.in.: Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi oraz Fundacji PRO – organizatorów marszu, a także Instytutu Studiów nad Rodziną, Fundacji Misji Służby Rodzinie oraz Rycerzy Kolumba.

Przy akompaniamencie muzyki zespołu Częstochowa Pipes&Drums uczestnicy marszu wyruszyli z ulicy Nowy Świat, przeszli przez Krakowskie Przedmieście, Miodową i Świętojerską do Ogrodu Krasińskich, gdzie zakończyli przemarsz pamiątkową fotografią. Niestety, gwałtowna nawałnica uniemożliwiła realizację atrakcji przewidzianych na zakończenie manifestacji.

Marsz wsparli m.in. podróżnik Wojciech Cejrowski, kompozytor Michał Lorenc i prezenter pogody Tomasz Zubilewicz – ludzie, dla których wartości rodzinne zajmują nadrzędne miejsce. Obok nich szły tysiące osób podzielających takie przekonania. Nie tylko dali wyraz swoim poglądom, domagali się poszanowania prawa do życia, ale i świetnie się bawili – pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Uczestnicy marszu skandowali hasła całkowitego zakazu aborcji i ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, m.in.: „Zawsze i wszędzie rodzina za życiem będzie” oraz „Kto za życiem niech skanduje: rodzina!”. Pojawiły się też transparenty: „Europa normalnych rodzin”, „Stop aborcji”, „Wybieram życie”, „Niskie podatki dla ojca i matki”.

„Marsz dla Źycia i Rodziny” zorganizowały Fundacja Pro oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad marszem sprawowali: „Polonia Christiana”, Fronda.pl, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Magazyn Familia” i „Radio Plus Józef”.

Na podstawie: marsz.org, KAI, PiotrSkarga.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9906 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]