- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Prymas Polski apeluje o dialog i porozumienie ponad podziałami

O dialog i szukanie porozumienia zaapelował do polityków Prymas Polski. „Emocje nie mogą dominować, trzeba szukać dialogu w oparciu o fundamenty demokratycznego państwa prawa” – powiedział abp Wojciech Polak komentując gorący spór parlamentarny wokół reformy sądownictwa.

„Przy okazji każdej reformy trzeba patrzeć na jej dalekosiężne skutki” – wskazał metropolita gnieźnieński dodając, że żadna reforma nie może być prowadzona przeciwko komukolwiek, ale dla dobra człowieka i ogółu. „Trzeba zachęcać do tego, by dyskusja parlamentarna nie była spektaklem emocji, ale szukaniem dobra wspólnego ponad podziałami politycznymi, w oparciu o zasady demokratycznego państwa prawa” – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej Prymas Polski.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (20/07/2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Zajrzeliśmy to serwisu eKAI, a tam okazuje się, że cała wypowiedź Prymasa zamyka się dokładnie w trzech zdaniach. Nic więcej. Tak więc Prymas Polski zabiera głos w krytycznym momencie, na ważny temat, aby… nic nie powiedzieć. Oto jakich mamy płytkich przywódców kościelnych. Tak w Watykanie jak i na miejscu.