Aktualizacja strony została wstrzymana

Zmarł kard. William Keeler – ciemna postać amerykańskiego Kościoła

23 marca 2017 r. w wieku 86 lat zmarł  kardynał William Henry Keeler, przez 18 lat arcybiskup najstarszej i najważniejszej diecezji w Stanach Zjednoczonych – Archidiecezji Baltimore.

Pełniąc swe funkcje, kard. Keeler dał się poznać jako promotor „ducha Soboru Watykańskiego II” – w obradach którego uczestniczył jako tzw. ekspert – ze wszystkimi tego elementami: rozbiorem tradycyjnego nauczania, ekumenicznymi ekscesami oraz tzw. dialogów międzyreligijnych. Szczególnym cieniem na całą działalność kard. Keelera rzucają się kontakty i tzw. dialogi z grupami żydowskimi, produkując bulwersujące rezolucje, jak np. słynne i skandaliczne wspólne oświadczenie z 22 sierpnia 2002 roku potępiające antysemityzm (czytaj: tzw. antysemityzm, bowiem dzisiejsze pojęcie antysemityzmu zakłada jakąkolwiek krytykę działalności grup żydowskich, i właśnie przykładanie ręki do takich dokumentów jest skandalem), oraz co ważniejsze – przyznające żydom osobną ścieżkę, którą krocząc dostąpią Zbawienia.

Warto również przypomnieć, że naciski kard. Keelera na Watykan aby udostępniono akta watykańskie z czasów II Wojny Światowej wybranym tzw. badaczom żydowskim, były czystym pro-żydowskim lobbystycznym działaniem, gdyż żydowskim tzw. badaczom wcale nie zależało na jakichkolwiek badaniach, bowiem – po udostępnieniu im dostępu do tysięcy akt – niektórzy z nich przeznaczyli na te „badania” pół godziny, co dobitnie świadczy nie o chęci poznania prawdy historycznej, ale o poniżenie Watykanu i postawieniu na swoim.

Dzisiejsze media podające informacje o śmierci kard. Keelera, na pierwszym miejscu, obok ekumenizmu i dialogów międzyreligjnych, wymieniają jego zaangażowanie w tzw. odnowę najstarszej w  Stanach Zjednoczonych bazyliki Basilica of the National Shrine of the Assumption of the Virgin Mary w Baltimore.  Przypomnijmy, że ta 200-letnia bazylika, usytuowana w samym centrum Baltimore na wzgórzach Mount Vernon, poddana została w latach 2004-2006 wielu tzw. pracom konserwacyjnym zamykającym się kwotą 32 milionów dolarów. Ten kościół-historia Ameryki, pierwsza wybudowana na ziemii amerykańskiej katedra, dzieło architekta Benjamin Latrobe (tego samego który zaprojektował budynek Kongresu Stanów Zjednoczonych), zmieniła radykalnie swoje oblicze. Tak zwane prace konserwacyjne zniszczyły jeden z najpiękniejszych elementów bazyliki: dziewięć olbrzymich, 10-metrowych witraży, które zostały usunięte i zastąpione zwykłymi szybami. Na witrażach znajdowały się wizerunki świętych i przedstawiona została historia Kościoła w Ameryce: od przybycia osadników katolickich na ziemię amerykańską, przez pierwszą Mszę św. odprawioną w Maryland 25 marca 1634 roku, konsekrację kolejnych biskupów czy wizytę kardynała Eugenio Pacelli, przyszłego papieża Piusa XII, który odwiedził Bazylikę w 1936 roku. Widocznie komuś nie podobała się katolicka historia Ameryki, kraju który miał kiedyś szanse stać się krajem katolickim, po strasznych prześladowaniach katolików z rąk protestantów. Ci sami co wprowadzili te prawa, zabraniające katolikom zdobywania edukacji, sprawowania urzędów, wykonywania zawodu prawnika czy nawet głosownia – bo takie obowiązywały prawa np. w Maryland, o czym tak rzadko wspomina się! – kontynuują swoją nienawiść do katolicyzmu i Kościoła.

W swym prożydowskim fanatyzmie, kardynał Keeler w rezydencji arcybiskupiej na Charles Street w Baltimore, w głównej komnacie „Gibbons Room” umieścił olbrzmią menorę, wzbogaconą o sześć figurek mających obrazować „sześć milionów Żydów pomordowanych w Holokauście”.

Na rok przed rezygnacją w 2007 roku z funkcji arcybiskupa, kardynał Keeler przyjął specjalną nagrodę żydowskiej organizacji syjonistycznej za całokształt swej prożydowskiej działalności. Żydowska organizacja syjonistyczna o nazwie „Syjoniści Okręgu Baltimore” (Baltimore Zionist’s District – BZD) przyznała nadzwyczajną nagrodę „Jego Eminencji Williamowi Kardynałowi Keeler” – jak głosiły reklamy na bilboardach w Baltimore.

Na swej stronie internetowej ta skrajnie syjonistyczna organizacja BZD szczyci się „długą historią lojalności w stosunku do Sprawy Syjonistycznej”, jest dumna „ze specjalnych programów syjonistycznych” które organizuje, jest łącznikiem pomiędzy środowiskami żydowskimi w Baltimore i w całym USA a państwem Izrael i współpracuje „ze wszystkimi odłamami całej społeczności żydowskiej”.

Zdobywcy nagrody im. Louisa Brandeis – pierwszego żydowskiego sędziego Sądu Najwyższego USA – „są przykładem intelektualnej siły, przywiązania do wartości społecznych i dumy żydowskiej”. W dniu 11 czerwca [2006 r. ] podczas 63. Wielkiej Gali nagrodę odbierał katolicki [?] duchowny, kardynał William Keeler.

 

Reklamy na ulicach miasta Baltimore obwieszczające o przyznaniu przez syjonistów specjalnego wyróżnienia kardynałowi Keelerowi

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content