- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Przełom w śledztwie ws. ukraińskiego zbrodniarza wojennego już dzisiaj?

Mychajło Karkoc od kilkudziesięciu lat mieszka spokojnie w USA. Jest podejrzewany o udział w zamordowaniu kilkudziesięciu Polaków podczas II wojny światowej.

Według informacji uzyskanych przez nasz portal, Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie wyda dzisiaj istotny komunikat w sprawie dotyczącej Michaela Karkoca (Mychajły Karkocia), byłego oficera hitlerowskich formacji kolaboracyjnych, Ukraińskiego Legionu Samoobrony oraz Waffen-SS, podejrzewanego przez IPN o zamordowanie kilkudziesięciu Polaków podczas II wojny światowej.

Przypomnijmy, że Kresy.pl nawiązały kontakt i współpracę z brytyjskim badaczem Holokaustu, emerytowanym farmakologiem dr Stephanem Ankierem. To on namierzył Karkocia i nagłośnił jego sprawę w mediach. Dzięki wspólnie zebranym materiałom przekazanym IPN i zastosowaniu przez śledczych na tej podstawie nowej metody identyfikacji w oparciu o analizę fotografii, stoją oni przed szansą identyfikacji domniemanego ukraińskiego zbrodniarza, który od kilkudziesięciu lat spokojnie żyje w USA.

Kresy.pl