Kontrwywiad składa zawiadomienie do prokuratury: przetarg na remont Tu-154M był ustawiony?

Aktualizacja: 2017-03-3 10:10 am

Służba Kontrwywiadu Wojskowego składa do prokuratury zawiadomienie ws. przetargu na remont Tu-154M z 2009 r., który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Istnieje podejrzenie, że przetarg był ustawiony.

Według informacji mediów, przede wszystkim „GPC”, powołujących się na źródła znające sprawę , przetarg na remont samolotu z 2009 r. mógł być ustawiony. SKW składa m.in. w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. We wtorek Piotr Bączek, szef SKW zapowiadał, że takie działania, dotyczące błędów i zaniechań poprzedniego kierownictwa Służby ws. katastrofy smoleńskiej, zostaną podjęte w ciągu kilku dni. Wówczas nie zdradził jednak żadnych szczegółów planowanego zawiadomienia.

Treść zawiadomienia ma dotyczyć nieprawidłowościach w działaniach służb w związku z przetargiem i samym remontem tupolewa. Dokument, według doniesień medialnych, ma opierać się m.in. na zeznaniach osób bezpośrednio znających sprawę przetargu.

Czytaj więcej:

PAP / tvp.info / Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94204 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]