- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

USA: przeciwnicy Trumpa podpalili limuzynę i wybijali szyby

Podczas piątkowych protestów przeciwko nowemu prezydentowi USA doszło do zamieszek. Według Reutera, grupa ubranych na czarno demonstrantów wybiła szyby sklepu oraz samochodów. Podpalono także luksusowy samochód.

Podczas marszu protestacyjnego w Waszyngtonie grupa zamaskowanych demonstrantów w liczbie ok. 150 osób zaczęła wybijać witryny sklepów na ulicach stolicy USA. Jeden z protestujących niósł transparent z napisem: “Sprawcie, że rasiści będą się znowu bali”.

Jak donosi BBC, inne grupy aktywistów zablokowały wejścia na odgrodzony teren w pobliżu Kapitolu, skąd można było oglądać ceremonię zaprzysiężenia Donalda Trumpa na 45. prezydenta USA. Na miejscu pojawiły się uzbrojone policyjne jednostki specjalne, a według Reutera policja użyła gazu pieprzowego, a także granatów hukowych.

Na jednej z ulic zdemolowano i podpalono limuzynę. Incydent ten zdecydowanie przyciągnął uwagę mediów. – US. spalony proreżimowy samochód przez umiarkowanych, demokratycznych demonstrantów – skomentował ironicznie na Twitterze ekspert ds. terroryzmu i Bliskiego Wschodu dr Wojciech Szewko. – To prawdziwe łamanie standardów demokratycznych. Jak można rozganiać demonstrantów pokojowo demolujących witryny sklepów. Za Obamy nigdy… – dodawał.

Stooq.pl / twitter.com / Kresy.pl