Były szef WSI wśród „obrońców demokracji”. Prof. Cenckiewicz pyta o Dukaczewskiego

Wśród protestujących „obrońców demokracji” można było dostrzec gen. Marka Dukaczewskiego, byłego szefa WSI i podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. „Jakiej demokracji broni ten bolszewik?” – pytał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz z IPN.

Czujne oko dziennikarskiej kamery wypatrzyło na organizowanej przez KOD manifestacji „w obronie demokracji” byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego.

[„Jakiej demokracji broni ten bolszewik?]
fot. Twitter

„Ten partyjniak i bolszewik broni dziś demokracji na ulicach Warszawy? Ale jakiej demokracji? Tej socjalistycznej ze stanu wojennego?” – napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz.

Historyk ujawnił w lutym tego roku, że Dukaczewski po wyborach w 1989 roku, szkolił się w instytucji wywiadu wojskowego ZSRS (GRU), a następnie wysłano go do Norwegii, gdzie miał rozpoznać potencjał NATO.

Do momentu publikacji raportu z likwidacji WSI nikt nie przyznawał się do kursów odbywanych w KGB lub GRU. W moim przekonaniu tacy ludzie nigdy nie powinni służyć w armii wolnej Polski – podkreślił Cenckiewicz w TV Republika.

„Zawsze mówiłem, że na tajnych służbach to gen. Dukaczewski Speedy za bardzo się nie znał, za to partii oddał się całym sercem” – czytamy na twitterowym profilu Cenckiewicza. 

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-12-19) | http://www.pch24.pl/byly-szef-wsi-wsrod-obroncow-demokracji--prof--cenckiewicz-pyta-o-dukaczewskiego-,48157,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content