- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Asystent Antoniego Macierewicza udekorowany… Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju

Polska: 25-letni grubasek obrońcą kraju

Podczas oficjalnych uroczystości na Powązkach Wojskowych minister obrony narodowej Antoni Macierewicz udekorował Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju swojego rzecznika prasowego Bartłomieja Misiewicza.

Bartłomiej Misiewicz ma 25 lat. Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r., wygranymi przez PiS, pracował w aptece i biurze poselskim Macierewicza. Po wyborach został dyrektorem gabinetu politycznego ministra obrony narodowej, rzecznikiem prasowym MON oraz pełnomocnikiem ministra ds. Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Pobiera miesięczne wynagrodzenie w wysokości 8.000 zł.

Zgodnie z prawem Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju mogą być odznaczone osoby, które:

  1. wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych
  2. posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego
  3. swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

(Na podstawie kresy.pl i fakt.pl)

860374848--1914760072_bartlomiej-misiewicz

Za: xPortal.pl (16 sierpnia 2016) – “Polska: 25-letni grubasek obrońcą kraju”

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie będziemy brzydko komentować tej decyzji ponad to, że zapytamy czy obecny Minister Obrony Narodowej to osoba o zdrowych zmysłach?

ZOB. RÓWNIEŻ: Edmund Janniger znów w MON