- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Trzy czwarte imigrantów to młodzi mężczyźni. A w mediach kobiety i dzieci…

Rekordowa liczba, bo aż 1,3 miliona imigrantów wystąpiło w 2015 roku o azyl w 28 państwach członkowskich Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii. Jak wynika z analizy amerykańskiego ośrodka analiz Pew Research Center liczba ta jest prawie dwukrotnie większa od poprzedniego takiego skoku w 1992 roku, po upadku Związku Radzieckiego.

Ponad połowa (53 proc.) azylantów to dorośli w wieku od 18 do 34 lat. Pochodzący zaledwie z trzech państw: Syrii, Afganistanu i Iraku. Jest to również ogólnie górna grupa wiekowa wśród ubiegających się o azyl w Europie – wynika z analizy PRC opisanej przez portal Niezalezna.pl.

Prawie trzy czwarte (73 proc.) azylantów przybyłych do Europy, to mężczyźni. Występujący o azyl pochodzą z krajów takich jak Gambia, Pakistan oraz Bangladesz.

Od 2012 roku to Niemcy były głównym krajem docelowym dla imigrantów w Europie. Uzyskując zawrotną liczbę 442 tys. wniosków o azyl w samym tylko 2015 roku. Na kolejnym miejscu znaleźli się Węgrzy z liczbą 174 tys. oraz Szwecja z 156 tys. wniosków. Francja (71 tys.) oraz Wielka Brytania (39 tys.) otrzymały mniej więcej taką samą liczbę wniosków w 2015 r., jak w latach poprzednich.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PRC większość obywateli jest zdecydowanie niezadowolona z tego, w jaki sposób Unia Europejska reaguje na kryzys imigrancki.

Źródło: niezalezna.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-08-10)